6 milionów adresów trzyma BTC > 180$

 6 milionów adresów trzyma BTC > 180$

bitcoin and chart

Suma adresów BTC które są w posiadaniu identycznej bądź większej niżeli 180$ jest bardzo blisko ustawionego wcześniej a nadal aktualnego ATH.

Skąd podana wartość? Czemu 180$?

Podana kwota (180 USD) jest jedną miliardową wszystkich Bitcoinów, zarówno tych które już są wydobyte jak również tych które zostaną wydobyte w przyszłości.

Tak więc liczba wszystkich adresów Bitcoina, które dysponują aktualnie 1/1 000 000 000 wszelkiej istniejącej podaży czyli 21 mld przedarła się już przez próg sześciu milionów. Według ekspertów dana sytuacja w świecie kryptowalut nazywana jest przez nich „sytuacją, której nie sposób zatrzymać”.

Aby uzyskać pełniejszy obraz całej sytuacji, należy spojrzeć na poniższe dane, przedstawione w tabelce.

Wzrost czy jest on zrównoważony a także czy można go nazwać mianem silnego?

W 2017 roku podczas szczytu hossy odnotowano po raz ostatni tak wysoką podaż Bitcoina w stosunku do liczby portfeli. Wspomniana chwila była jedyną taką dotychczasową w historii bitcoina.

W wykresie można zauważyć, że liczba portfeli które służą do przechowywania posiadanych Bitcoinów powyżej niż określony próg 180 $ niespodziewanie wzrosła. Przedstawiony wyżej wykres ukazuje, iż ostatnie miesiące 2017 roku odnotowały największy wzrost. Według powyższego można pokusić się o określenie tezy jakoby przedstawiona sytuacja była jedynie skutkiem dużej ilości inwestorów szczególnie detalicznych, dla których ważnym było aby zakup Bitcoina był szybki i bezproblemowy.

Z danego wykresu możemy również wywnioskować, że liczba portfeli które posiadają powyżej miliarda całkowitej podaży, jest aktualnie bardziej stabilna niżeli było to w 2017 roku. Istotnie bardziej miarowy wzrost jest wytłumaczalny za sprawą braku paranoi wynikłej z obserwowania sytuacji BTC a szczególnie jego wzrostu cen.

Błędne przypuszczenia i teorię Briana Kelly

Światowej sławy analityk Brian Kelly, stosunkowo nie dawno, podczas jednego z licznie udzielanych wywiadów dla stacji CNBC, pozwolił sobie na wyrażenie zdania na temat braku pojawiania się nowych adresów BTC. W swojej wypowiedzi wyraził obawę, że według posiadanej przez niego wiedzy rynek Bitcoina posiada gigantyczny problem zupełnie inny niżeli sądzono dotychczas. Według Briana owy problem polega w dużej mierze na tym, że liczba portfeli, które są nowe jest zbyt mała. W wyrażonej opinii sugeruje to przede wszystkim o braku płynności kapitału, a także, że owy kapitał płynie wyłącznie od stałych posiadaczy najstarszej kryptowaluty.

Zapoznając się z tezą Kellego należy zastanowić się nad naturą napływu środków, szczególnie tych które są pochodzenia instytucjonalnego przez ekspertów określanego mianem big money. Opierając się o fakty, analizy danych dotyczących zainteresowania w sieci zakupem Bitcoina były znacznie niższe niżeli w latach późniejszych a także w końcowych miesiącach 2017 roku kiedy to cena Bitcoina po raz pierwszy przekroczyła prób 10 000 $.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish