8 kryptowalut, które są związane z legalnym przemysłem marihuany.

 8 kryptowalut, które są związane z legalnym przemysłem marihuany.

W momencie, gdy banki bezpośrednio odmówiły współpracy z przychodniami marihuany, sami interesariusze musieli poszukać nowego rozwiązania. Właśnie z tego względu pojawiło się na rynku wiele kryptowalutowych projektów, które są związane z tą właśnie branżą.

Celem głórnym kryptowalut jak i także tokenów, które wyemitowane zostały na potrzeby przemysłu konopi, jest zapewnienie transakcji bezpiecznych oraz łatwych. W tym przypadku celem głównym coinów tego typu nie jest spekulacja, a dokonywanie prostych płatności, przy jednocześnie niskich kosztach.

Federalne przepisy godziły w sam przemysł marihuany, ten fakt został zaś wykorzystany poprzez firmy z kryptograficznej branży. Naprawdę spory wysyp projektów tego typu pojawił się na rynku w roku 2014. Wszystkie z nich mają cele bardzo zbliżone. Dążą do tego, aby użytkownicy mogli dokonywać transakcji legalnych, bez pośrednictwa i udziału banków, które współpracy mogłyby odmówić.

Kryptowaluty stworzone na potrzeby rynku konopii

Kryptowaluty, które zostały stworzone na potrzeby samego przemysłu konopi znacznie się różnią od szeregu znanych nam altcoinów. Ich zastosowanie się skupia ściśle wokół jednej jedynek branży. Interesariusze tego przemysłu mogą w bezpieczny jak i także łatwy sposób nawiązywać ze sobą relacje poprzez platformy specjalne oraz dokonywać transakcji przy użyciu tokenów czy też kryptowalut. W przypadku tym nie martwią się kompletnie o bankowe ograniczenia.  Idea walut tego typu koncentruje się na ochronie wszystkich stron zainteresowanych.

Popularne tematy na forum:

Chociaż każda taka kryptowaluta czy też sam token różni się od siebie pod kilka ważnymi względami, to większość z nich posiada jednak platformę czy też aplikację, która jest przeznaczona bezpośrednio do dokonywania zakupów wirtualnych. Z firmami tego typu współpracuje cała masa aptek marihuany w pełni legalnej. W ten właśnie sposób klienci dokonać mogą łatwych jak i także stosunkowo szybkich zakupów.

Poznajmy osiem coinów bezpośrednio związanych z marihuaną

Na pewno warto zapoznać się z absolutnie najlepszymi coinami związanymi z marihuaną. Wymienić musimy: PotCoin (POT), Paragon (PRG), CannabisCoin (CANN),  Tokes (TKS), HempCoin (THC), BlazerCoin (BLAZR), Cannation (CNNC) oraz DopeCoin (DOPE).

Największą kapitalizacją rynkową może się pochwalić PotCoin. Mowa tutaj o 2 317 319 USD. Kryptowaluta ta wprowadzona została na rynek w roku 2014. Była to pierwsza w tym typie wirtualna moneta skierowana bezpośrednio do branży indyjskiej konopi. Twórcy tej kryptowaluty chcieli wykorzystać samą legalizację marihuany w Kolorado.

Zainstalowali nawet bankomat specjalny dla tej kryptowaluty w swoim mieście. PotCoin umożliwić miał użytkownikom legalny jak i także bezpośredni handel indyjską konopią. Absolutnie niekonieczne jest tutaj pośredniczenie banków.

Jak widzimy mamy dosyć spory wybór w coinach związanych bezpośrednio z marihuaną. Musimy mieć tego świadomość i powinniśmy zapoznać się bardziej szczegółowo z nimi.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish