Bancor opłaci użytkownikom tokenów stakowanie

 Bancor opłaci użytkownikom tokenów stakowanie

Zdecentralizowana sieć zapewniająca płynność rynkom kryptowalut oraz zdecentralizowana giełda pieniądza cyfrowego, Bancor, ogłosiła niedawno, że uruchomiła funkcję stakowania. Dzięki niej posiadacze niektórych tokenów będą otrzymywali wynagrodzenie za ich zamrożenie. Takie sposoby mają utrzymać płynność na giełdach kryptowalut.

Zarabianie przez stakowanie?

Aby lepiej zrozumieć koncept stojący za nową funkcjonalnością Bancor, przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób użytkownicy tokenów mieliby otrzymywać wynagrodzenie. Aktywa miałyby być przechowywane w specjalnych pulach płynności, zwanych przekaźnikami Bancor (Bancor Relays), co pozwoli osobom trzecim dokonywać wymiany tokenów przy minimalnym odroczeniu. Ma to zapewnić przekazanie części opłat transakcyjnych użytkownikom, a samej sieci pozwolić na zachowanie płynności. Udostępnienie takiej funkcjonalności ma również otworzyć zwykłych traderów na możliwości dostępne do tej pory jedynie dla giełd oraz dużych instytucji.

Dwa sposoby na zarabianie

Osoby zainteresowane tym zagadnieniem mogą skorzystać ze specjalnego poradnika przygotowanego przez firmę, z którego można dowiedzieć się chociażby tego, w jaki sposób zarabiać na zamrożeniu swoich aktywów. Okazuje się bowiem, że Bancor daje dwie opcje zarobku. Pierwszy sposób polega na dołączeniu do istniejącego już przekaźnika poprzez zakupienie Relay Token (RT), czyli stokenizowanych udziałów w samym przekaźniku. RT sam w sobie jest tokenem, dlatego można wymienić go na 150 aktywów udostępnionych w ramach Bancor Protocol.

Odbiorcy będą także mieli możliwość utworzenia swoich własnych przekaźników. Rekomendowania minimalna kwota pozwalająca na wytworzenie takiego produktu to 20 tysięcy dolarów, przy czym połowa tych środków zostanie ulokowana w wewnętrznej walucie zwanej Bancor Network Token (BNT), a druga w tokenie, któremu płynność użytkownik chce zapewnić. Ci z nich, którzy zdecydują się na zestakowanie swoich tokenów, będą mogli pobierać opłaty w przedziale 0,1-0,3%. W przyszłości firma ma oferować zaawansowane narzędzia, które pozwolą na śledzenie cen aktywów w ramach przekaźników oraz monitorować w taki sposób swoje zarobki.

Niebawem opcja stakowania ma być również dostępna dla EOS. Takie działanie ma na celu propagowanie modelu stworzonego przez siebie protokołu płynności. Jest to bardzo zyskowne posunięcie, ponieważ, jak szacuje się, w zdecentralizowanych protokołach przechowuje się obecnie aktywa o łącznej wartości około 470 miliardów dolarów. Możliwości w tym zakresie dostrzegła zresztą również giełda kryptowalut Bitfinex, która niedawno dokonała rebrandingu giełdy tokenów ERC-20 Ethfinex.

Bancor – czym jest?

Bancor to protokół działający podobnie jak zdecentralizowana giełda kryptowalut, czyli zapewnia płynność wielu projektów opartych na blockchain i umożliwia bezpośrednią wymianę pomiędzy tokenami poprzez zastosowanie kontraktów smart. Jest to również projekt, który zapoczątkował nurt DeFi oznaczający zdecentralizowane finanse. Jego twórcy zainspirowali się ideą stworzoną przez amerykańskiego ekonomistę Maynarda Keynesa, który w 1944 roku zaproponował stworzenie jednej waluty rozliczeniowej o nazwie Bancor, mającej uchronić mniejsze kraje przed zadłużeniem wobec silniejszych państw.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish