Bitcoin jest obecnie najlepszym zastosowaniem blockchaina – tak uważa była wiceprezes Banku Ludowego Chin.

 Bitcoin jest obecnie najlepszym zastosowaniem blockchaina – tak uważa była wiceprezes Banku Ludowego Chin.

Bitcoin jest obecnie najlepszym zastosowaniem blockchaina – tak uważa była wiceprezes Banku Ludowego Chin.

Czy BTC zyskuje w Chinach uznanie? Już za moment zajmiemy się tym tematem.

Była wiceprezes (PBoC) Banku Ludowego Chin, Wu Xiaoling, także zwróciła uwagę na to, co nazywa sama „sukcesem komercyjnym” (BTC) bitcoina. We wstępie swojej książki o tytule „Talking to Top Cadres about Digital Currencies”, możemy znaleźć informacje, że kryptowaluta jak dotąd jest chyba najbardziej udaną aplikacją mobilną, która oparta jest na blockchainie.

– Była szefowa PBoC wyraża się ciepło o BTC

– Uważa, że kryptowaluta jest pod kątem komercyjnym możliwie najlepszym zastosowaniem sieci bloków

– Jednak wskazuje jednocześnie także na wady BTC.

Bitcoin jest najlepszą aplikacją, która jest oparta na blockchainie

Była dyrektor wykonawcza PBoC podkreśliła, że tak naprawdę żaden inny projekt, który jest związany z blockchainem nie osiągnął takiego dużego sukcesu komercyjnego jak sieć bitcoina.

Bitcoin zdecydowanie jest najlepszą aplikacją komercyjną technologii blockchain. Bitcoin, jako waluta prywatna ma swoją rynkową bazę, jednak także ograniczony do pola waluty prywatnej. Dyrektor wykonawcza dodałą także, że Bitcoin, nawet jako waluta prywatna, ma słabości fatalne. Okazuje się, że sama waluta mieć musi stabilną określoną wartość, ale także wartość bitcoin się bardzo zmienia. W ten sposób temat ten uzupełniła swoją wypowiedź.

Czy adopcja przyspieszy?

Musimy także dodać, że Wu patrzy niezmiernie bardzo optymistycznie w przyszłość, szczególnie jeśli chodzi o przyjęcie waluty cyfrowej w całym kraju. Stwierdziła tak naprawdę, że kryptowaluty będą „w znacznie większym stopniu” są one integrowane z „zachowaniami społecznymi”.

Chiny patrzą nadal jednak na kryptowaluty bardzo krytycznym okiem. Niedawno tak naprawdę chińska parta komunistyczna opublikowała specjalną książkę. Książka ta została zaprojektowana w celu, aby edukowała członków partii na temat wszelkich finansowych koncepcji opartych na blockchainie. Publikacja się zaczyna od historii oraz także od pochodzenia waluty fiat. Co więcej następnie przedstawia przegląd wszelkich wad, które dotyczą bezpośrednio obecnego systemu narodowych walut. Prowadzi następnie do sekcji o kryptowalutowym ruchu oraz także o narodzinach BTC.

Musimy jednocześnie zaznaczyć, że w tle trwają prace zaawansowane nad juanem cyfrowym. Obecnie projekt jest na etapie już testów. Testy odbywają się w kilku większych miastach chińskich. Możliwe, że wystartuje ostatecznie w tymże roku. Ma być ogromnym zagrożeniem dla dolara, jak i także alternatywą do Libry facebookowej. Jak będzie w rzeczywistości pokaże nam najbliższy czas. Musimy się przyznać, że będziemy to wszystko obserwować z dużą ciekawością. Raczej wszystko będzie przebiegało tak jak przewidują osoby powyżej. Jednak wiemy, że na rynku kryptowalut wszystko jest bardzo dynamiczne. Nigdy nie możemy być czegoś pewni na sto procent. Musimy obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować. Czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądało.

Kamil Stokłosa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish