Bitcoin jest popularny w Chinach a jak w Polsce?

 Bitcoin jest popularny w Chinach a jak w Polsce?

Wiosna w Chinach jest wyjątkowa, często deszczowa, ładna i wyjątkowa dla mieszkańców tego kraju. O tej porze roku energia elektryczna jest tańsza, można zatem lepiej obracać bitcoinami. W marcu cena BTC wynosiła około 7000 dolarów amerykańskich. Farmy górnicze zaczęły mieć trudności z wyszukaniem odpowiedniej liczby klientów. BTC czasami spędza sen z powiek minerów. Zastój pojawił się na chwilę.

Pytanie czy potrzebny byłby nowy sprzęt?

Takie pytania zadaje wiele osób. Wczoraj w późnych godzinach popołudniowych Bitcoin zanotował ponownie ATH.

Czy jest to dobra czy zła sprawa? Ludzie wiele obiecują sobie po halvingu, chcą mieć większy zysk na bitcoin. Jednak nadal pojawia się bardzo wiele pytań o cenę BTC. I to jest całkiem normalne. Bitcoiny są ważne dla każdego inwestora, nie tylko w Chinach, lecz w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej czy Afryce. Są osoby, które odnotowują ogromne zyski dzięki bitcoinom. Dla ludzi sprzedawanie bitcoinów to tak naturalna sprawa, jak sprzedawanie np. chleba czy kosmetyków. Bitcoin to produkt taki, jak każdy inny, jednak obarczony pewnym ryzykiem handlowym i należy mieć tego świadomość.

Czym jest halving?

Halving to jest rodzaj nagrody dla osób sprzedających bitcoiny, to ich zysk. W maju 2020 będzie podział nagrody za wydobycie w sieci bitcoin, może to być okazja do zarobku. Mogą być astronomiczne zyski, ale pewności co do tego bynajmniej nie ma. Czy tak się stanie? Czy każdy posiadać bitcoin zarobi krocie? Czy zrodzą się fortuny z bitcoin? Pytania się mnożą, są ich setki i tysiące. Nie ma jednak pewności. Bitcoin to nie jest kura znosząca złote jaja, to jest sposób zarabiania na kryptowalutach, na pieniądzach, które nie są realne. Duża zmienność BTC to spore ryzyko dla osób w niego inwestujących. Warto zatem bacznie obserwować rynek oraz inwestować w niego.

Bitcoin to ważna waluta dla każdego, dzisiaj ludzie chcą na nim zarabiać, mają zamiar posiadać takie bitcoiny w swoich zasobach. Jeśli widać spadek to trzeba poczekać na wzrost wartości bitcoin i wówczas je sprzedać lub trzymać dalej. Nie ma mowy o tym, by zrezygnować z zakupu bitcoinów. Bitcoin wymaga koparek, które wydobywają bitcoiny. Komputer jest potrzebny do wykorzystania algorytmu w celu wydobywania BTC. Obliczenia generują oraz weryfikują boki. Ilość nowych monet powinna zmniejszać się o cztery lata.

W 2009 roku nowe bitcoiny generowano co 10 minut w tempie 50 BTC. W 2012 roku pojawił się po raz pierwszy halving bitcoina. Drugi halving zjawił się w lipcu 2016, a jego wydobycie spadło do 12.5 btc co dziesięć minut. Kolejny halving, czyli podział nagrody spodziewany jest w maju 2020 roku. Nie ma pewności, czy on się pojawi.

Trzeba bacznie obserwować rynek i reagować. Takie jest zadanie każdego inwestora BTC. Na pewno warto o tym wiedzieć, bo to bardzo ważne zagadnienie dla inwestora. Jeśli nie zareaguje na ruchy BTC, to może wówczas zaliczyć znaczące straty. Jednak halving to jest rodzaj podziału nagrody z zysków.

 

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish