Bitcoin osiąga wyżyny. Styczniowa powtórka sygnału KUPNA

 Bitcoin osiąga wyżyny. Styczniowa powtórka sygnału KUPNA

Bitcoin miał mało obiecujący czas w pierwszej połowie marca. Ten przeciętny okres przyczynił się do nadrabiania strat, by powrócić do poziomu, który mógłby być optymistyczny dla inwestorów. Spadek poniżej 7000 USD był na rynku sensacją, która wpłynęła negatywnie na wiele aspektów.

Bieżące i kluczowe wiadomości

  • Różnica zdań analityków na temat przyszłości kryptowaluty

  • Wskaźnik DVAN sygnalizuje, by kupić Bitcoina
  • Próba przebicia się kursu BTC przez fundamentalny poziom
  • Piątkowa sesja przyczyniła się do wzrostu kontraktów terminowych na BTC powyżej 7000 USD

Chociaż spadek sięgnął okolic 5000 USD, część analityków wierzyło w spadek nawet do 1000 USD.

Na wykresie widać, że sytuacja sprzed trzech miesięcy może zatoczyć koło. Pojawił się ponownie sygnał KUPNA. Obecny Bitcoin jest blisko powtórzenia gwałtownego skoku (z okolic 7000 USD do nawet 10 000 USD). Testuje Bot Bitcoin Era Opinie

Wskaźnik Bitcoina i sygnał KUPNA

Wskaźnik rozbieżności mierzy potencjalne kupno i potencjalną sprzedaż DVAN. Piątkowa sesja pokazała, że poziom Bitcoina wzrasta, czyli rośnie jego kupno. Dodatni wskaźnik wydaje się pewny, ponieważ potwierdzają go poprzednie wzrosty.

 

Ryzyko spadku jest jednak wciąż możliwe. Wiele czynników jednak powoduje, że jego prawdopodobieństwo jest coraz mniejsze. Obecna pandemia, zahamowanie wzrostu gospodarczego, gwałtowny dodruk pieniądza, spowolniona praca banków i coraz trudniejsza możliwość wypłacenia gotówki sprawiają, że kryptowaluta zasługuje na miano waluty przyszłości. Bitcoin jest zdecydowanie cenioną wirtualną monetą, dzięki czemu może udowodnić swoją siłę w roli magazynu wartości.

Kontrakty terminowe Bitcoina

 

Piątkowa sesja potwierdziła wzrost kontraktów terminowych Bitcoina nawet do 7000 USD. Potwierdzone przypadki widoczne w tabeli pokazują, że inwestorzy najwięcej przeznaczyli w kontrakcie czerwcowym, bo aż 7150 USD. Wysokie ceny wpływają oczywiście na przywiązanie do rynku kryptowalutowego. Pojawią się ów nowi klienci i większa liczba inwestycji na giełdzie. Wpływa to pozytywnie na utrzymanie wzrostu Bitcoina.

Prognozy Bitcoina według analityków

Jak już było wyżej zaznaczone, analitycy mają często rozbieżne odczucia na temat kryptowaluty i utrzymania fali wzrostowej Bitcoina.

Nicholas Cawley

Jest to starszy analityk DailyFX.com. Według niego Bitcoin nie jest pewną walutą, jak można było o niej sądzić. Nadzieje na jej niezawodność zostały mocno naruszone, więc nie jest gwarancją bezpieczeństwa w dobie kryzysu. Analityk sądzi, że przyszłość kryptowaluty nie przejawia się jako sukces.

Mike McGlone

Jest to analityk Bloomberga. Ma on odmienne zdanie w porównaniu do zdania powyższego analityka. Zwraca on uwagę na bardzo dobry rozwój tej (dalej młodej) waluty, która ma dopiero 10 lat. Mimo krótkiej aktywności na rynku zapowiada się bardzo dobrze.

Bartłomiej Porczak

Jest to analityk Tokeneo. Zauważa, że słaby i powolny wzrost kryptowaluty jest związany z wciąż utrzymującą się do niej niepewnością społeczności. Jest to oczywiście wywołane tym, że to nowość na rynku i wraz z rozwojem infrastruktury i odpowiednich mechanizmów wzrośnie jej popularyzacja.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

1 Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish