Bitcoin znów powyżej 10 000 dolarów – Inwestować czy sprzedawać?

 Bitcoin znów powyżej 10 000 dolarów – Inwestować czy sprzedawać?

Kurs najstarszej kryptowaluty po raz kolejny zaskakuje. W ostatnim czasie wokół Bitcoina pojawiało się bardzo sporo pesymizmu. Był on szczególnie widoczny w social mediach. Jak się okazuje owy moment był doskonały na zakup cyfrowej waluty. Najstarsza a zarazem najpopularniejsza, Bitcoin ponownie przekroczyła próg 10 000 dolarów. Czy ta sytuacja wróży powrót do wyższych kursów? Aktualny kurs BTC wynosi 10 400 dolarów, oznacza to, że w przeciągu 24 godzin uzyskał 6 procentowy wzrost.

Wpływ kursu BTC na altcoiny i inne kryptowaluty

Ciekawostką jest to, że wzrost ceny Bitcoina pociągnął z sobą również inne kryptowaluty. Za ich śladem podążyły altcoiny a także Ethereum, który w przeciągu 24 godzin odnotował wzrost aż o 4,09 procenta i aktualnie wynosi około 179 dolarów. Sytuacja odbiła się również na pozostałych cyfrowych walutach. Token XRP aktualnie kosztuje 0,26 dolarów czyli w tym wypadku pojawia się skok aż o 1,83 procenta, ponadto za jednego Litecoina musimy zapłacić 67 dolarów (jest to o 1,67 procent więcej niż ostatnio). Według giełdy kryptowaluty zyskała również cena Bitcoin Cash, aktualna wynosi 296 dolarów, co oznacza, że w przeciągu 24 godzin wzrosła o około 5 procent.

Inwestować czy sprzedawać?

W wytworzonej przez nas ankiecie, która nadal dostępna jest na portalu społecznościowym Facebook (znajdziecie ją w tym miejscu: link – zapraszamy do udziału) w której padają pytania o to czy aktualna sytuacja jest dobrym momentem na zakup cyfrowej waluty czy raczej daje szanse na sprzedaż już posiadanej, w owej ankiecie dotychczas wzięlo udział 291 osób. Zdaniem ankietowanych zdecydowana większość bo aż 59 procent było zdania, że jest to doskonały moment na ponowny zakup kryptowaluty. Przeciwnego zdania było zaledwie 41 procent osób biorących udział w ankiecie.

Zatrzymanie aktualnych wzrostów, doprowadzi do powrotu porównań Bitcoina do “bezpiecznej przystani”. Według opinii Peter Schiff , krytyka cyfrowej waluty a także fana złota sytuacja wygląda następująco:

 Test bezpiecznej przystani po raz kolejny sprawił problem dla Bitcoina. W ubiegły piątek 30 sierpnia 2019 roku, nastąpiła eskalacja napięć handlowych, cała sytuacja spowodowała zatopienie się rynków akcji, na skali globalnej. Poszukujący schronienia, inwestorzy odnaleźli bezpieczeństwo w aktywach. Wykres wskazał pewne przesunięcia, na szczycie znalazły się jen japoński czy choćby frank szwajcarski. Ku górze pięło się również złoto. Jednakże w tej sytuacji nie mógł odnaleźć się Bitcoin, który odnotował spadek poniżej akcji!

Wojna handlowa jaka trwa pomiędzy Stanami a Chińską Republiką Ludową jedynie umacnia kryptowaluty. Pomimo zapewnień i deklaracji o otwartości na rynek przeciwnika, władze obu Państw reagują na siebie nakładając na swoje towary dodatkowe cła. W ostatnią niedziele Stany wprowadziły dodatkowe cła na towary pochodzące z Chin. Amerykańskie towary również zostały oclone przez Pekin. A więc wojna handlowa trwa i gołym okiem można dostrzec, że  jedynie umacnia Bitcoina.

Aby być na bieżąco z notowaniami giełdy kryptowalut można sprawdzać aktualny kurs za pomocą zakładek: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut dostępnych pod adresem bitcoin.pl. Zakupienie Bitcoina bądź innej kryptowaluty jest możliwe m.in. na giełdzie kryptowalut BitBay.net. Jednakże jeżeli  nie posiadasz jeszcze konta na BitBay, ten artykuł ułatwi ci jego założenie LINK.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish