Czy nadchodzi rewolucja w monetyzacji contentu?

 Czy nadchodzi rewolucja w monetyzacji contentu?

Liczba startupów rośnie w ogromnym tempie, natomiast jedna z firm odpowiedzialna za niezwykle ciekawą inicjatywę zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Chodzi tu o firmę Ripple, która ma swoją siedzibę w San Francisco i odpowiada za inicjatywę związaną ściśle z XRP. O ile w przypadku większości startupów zobaczyć możemy jedynie mniej lub bardziej szczegółowy zarys całego pomysłu, w tym przypadku mamy już przygotowany całkiem realny scenariusz oraz bardzo dokładny i logiczny plan działania, zakładający nawet formę finansowania całej idei, która wydaje się być naprawdę inspirująca i innowacyjna.

O co właściwie w tym chodzi?

Jeden z pomysłów i najszerzej komentowanych inicjatyw Ripple o nazwie Xpring ogłosił właśnie dotację 1 mld XRP, czyli w przeliczeniu mniej więcej 265 mln dolarów, na budowę pewnej platformy — Coil. Xpring zajmuje się szeroko pojętą infrastrukturą XRP oraz jego adopcją w świecie wirtualnych walut. Inicjatywa ma także zbierać fundusze potrzebne na ustanowienie środowiska pełnego programistów, uczestniczących w nim organizacji non-profit oraz wspierających jego rozwój deweloperów. Drogą do zebrania tych środków ma być monetyzacja tejże waluty.

Czy skuteczna monetyzacja treści będzie wreszcie możliwa?

Coil ma być nową i niezwykle innowacyjną platformą, mającą na celu udostępnienie rozmaitej maści twórcom pewnego rodzaju alternatywę. Chodzi tu przede wszystkim o nowe metody monetyzacji treści internetowych. Użytkownicy, którzy zarejestrują się na platformie Coil, będą mogli o wiele łatwiej spieniężać swoją twórczość, niż było to do tej pory możliwe za pośrednictwem najpopularniejszych obecnie platform. Twórcy będą mogli bowiem publikować treści, automatycznie umożliwiając odbiorcy dokonywanie płatności. Ma to zrewolucjonizować całą branżę oraz zupełnie odmienić spojrzenie na możliwości zarobkowe twórców internetowych. Monetyzacja stron internetowych będzie możliwa dzięki dodaniu odpowiednich tagów. Stefan Thomas, czyli CEO platformy wspomniał niedawno, że:

„Twórcy chcą więcej wyboru i kontroli nad tym, jak ich treści są monetyzowane i dystrybuowane. Web Monetization to bardziej otwarte rozwiązanie dla twórców i fanów na całym świecie.”

W jaki dokładnie sposób ma funkcjonować platforma Coil ?

Platforma używać będzie tak zwanego Web Monetization, czyli otwartego API, warunkującego przesyłanie różnego rodzaju mikropłatności w czasie rzeczywistym. Mają one rzecz jasna trafiać bezpośrednio do twórców internetowych. Wspomniane Web Monetization stworzone jest na zasadzie Interledger Protocol, czyli narzędzia współtworzonego przez byłego dyrektora ds. technologii w Ripple — Stefana Thomasa. To właśnie Xpring, czyli „dziecko” firmy Ripple, pomagało przy zbiórce 4 milionów dolarów na stworzenie platformy Coil. Jeżeli pomysł się powiedzie, to nowa platforma powinna od razu zacząć działać.

Żeby nie było jednak tak różowo…

Jeden z bardziej doświadczonych inwestorów z w branży kryptowalut podkreślił ostatnio, że kurs XRP może spaść nawet o ponad 20%. Według niego cała sprawa z Coil zahacza bardzo mocno o manipulowanie ceną XRP. Czy jego słowa się potwierdzą?

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish