Bitcoin – adopcja masowa jest nieunikniona

 Bitcoin – adopcja masowa jest nieunikniona

Garri Kasparow uważa, że altcoiny oraz Bitcoin będą w dalszym ciągu zyskiwały na swojej popularności. Wzrost stały popularności Bitcoina oraz innych kryptowalut czy też technologii blockchain jako samej koncepcji jest nieunikniony. Tak powiedział rosyjski słynny arcymistrz szachowy. Do tego wyjaśnił również, dlaczego kryzys obecny gospodarczy skłoni wszystkich ludzi do tej jakże wiodącej kryptowaluty. Po kilku tygodniach stagnacji, kurs Bitcoina przekroczył już 10 000 USD.

Garri Kasparow – szachowy arcymistrz oraz zwolennik Bitcoina

Były szachowy mistrz, a obecnie polityczny działacz na emigracji, stwierdził, że w obliczu poluzowania bezprecedensowego pieniężnej oraz rządowych nadużyć, inwestycja w BTC może być naprawdę posunięciem właściwym.

Garri Kasparow powiedział, że rozumie, że państwo ma władzę samego emitowania pieniędzy, ale gdy to się wymknie spod kontroli, to ludzie poszukują sposobów alternatywnych na ochronę swoje majątku oraz ratowania go przed samą inflacją lub też ingerencją niekontrolowaną państwa w sprawy finansowe.

Zdaniem szachowego arcymistrza, Bitcoin to jeden ze sposobów alternatywnych zabezpieczenia oszczędności. Bardzo dobrą rzeczą w Bitcoinie jest to, że znamy liczbę dokładną – chodzi o magiczną liczbę – 21 milionów. Podaż ograniczona to jedna z możliwie największych zalet kryptowalut, uważa Kasparow, szczególnie z działaniami obecnymi centralnych banków, a szczególnie centralnego banku Stanów Zjednoczonych, Fed. Kiedy spojrzymy na drugą stronę, na przykład FeD, nigdy nie wiemy, ile dokładnie bilionów dolarów się jutro pojawi na rynku oraz co zaszkodzi naszym oszczędnościom.

Kryptowaluty oraz Blockchain nie są ani dobre ani złe z natury

Wybitny szachista również się odniósł do pojawiających się coraz częściej twierdzeń, że kryptowaluty były narzędziem oszustów oraz także innych przestępców. Kasparow uważa, że w zasadzie jak każda nowa technologia, kryptowaluty i blockchain nie są dobre ani złe z natury. Wszystko jest zależne od tego, kto używa ich oraz w jakim celu.

Możemy użyć nuklearnej technologii do zbudowania reaktora czy też bomby. Teraz słyszy się dużo o wadach potencjalnych kryptowalut, ponieważ one mogą pomóc ukraść pieniądze złym ludziom. Obawy te są zapewne przesadzone.

Według niego, to one właśnie dają jednostką dużo większą kontrolę nad naszymi pieniędzmi oraz prywatnością, szczególnie w czasach, gdy korporacje oraz państwo kontrolują coraz to więcej elementów życia.

Wszystko, co może nam dać możliwość odzyskania kontroli bądź pewnej kontroli nad naszymi finansami, jak i także prywatnością, jest jak najbardziej mile widziane. Uważa, że wzrost stały popularności Bitcoina oraz innych kryptowalut oraz także technologii blockchain jako koncepcji jest naprawę nieunikniony, ponieważ jest to tak naprawdę odpowiedź na przeniesienie z jednostek władzy do władz. W ten sposób podsumował to arcymistrz szachowy. Możemy teraz zastanowić się nad swoim zdaniem.

Aktualności na temat Bitcoin znajdziesz na Cryptoprofit.pl

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

de_DEGerman
pl_PLPolish de_DEGerman