Europa przyszłością rynku kryptowalut

 Europa przyszłością rynku kryptowalut

Aktualnie europejski rynek kryptowalut przeżywa szybki rozwój. Zawirowania na całym świecie związane z problemami w dostępie do niektórych kryptowalut w określonych miejscach i rosnącej ilości inwestujących sprawiają, że firmy kryptograficzne nie wszędzie mają równe szanse. Co ciekawe właśnie na terenie Europy mamy do czynienia z największą ilością nowych firm.

Najbliższa przyszłość rynku europejskiego

Powstawanie nowych firm idzie w parze z przenikaniem do rynku kryptowalut coraz większych ilości ludzi. Sprzyja to rozwijaniu nowych technologii i wzmacnianiu tych już występujących.

Zastosowanie sztucznej inteligencji

Intensywny rozwój AI obserwuje się już w wielu branżach. Pojawiają się programy zdolne do prowadzenia prostych konwersacji z ludźmi i analizy złożonych operacji, czy odróżniania od siebie zdjęć i ich elementów. Należy się więc spodziewać, że technologia sztucznej inteligencji w najbliższym czasie sięgnie również rynków kryptowalut. Możemy się tylko domyślać, jak wiele zadań będzie w przyszłości zlecane programom, od supportu dla systemów bogatszych firm, po programy analizujące rynek. Zdaniem ekspertów europejskim centrum rozwoju SI i technologii blockchain będzie Wielka Brytania. Dość ciekawą informacją na temat tego kraju jest to, że rząd Wielkiej Brytanii nie wprowadził regulacji prawnych dla kryptowalut. Prawdopodobnie długo jeszcze nie nastąpi żadna zmiana w prawie brytyjskim, która mogłaby zaszkodzić temu rynkowi.

Innowacyjne rozwiązania

Podczas gdy Wielka Brytania jest najbardziej odpowiednim miejscem do rozwoju technologii kryptowalut, Szwajcaria dumnie zajmuje drugą pozycję. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ten kraj od dłuższego czasu wyraża poparcie dla kryptowalut i planuje prawne regulacje, które zezwolą na ich pełne użytkowanie.

Rząd Estonii wpadł na dość ciekawy pomysł zastosowania technologii blockchain. Mianowicie administracja rządowa ma zostać przeniesiona do blockchain. Skutek jest oczywisty – znaczna poprawa bezpieczeństwa i utrudnienie pracy osobom chcącym wykonywać niepożądane ingerencje. Z tego też powodu Estonia zajmuje trzecie miejsce w rankingu krajów o najlepszych warunkach do rozwoju kryptowalut.

Potencjalne zagrożenia dla Europy jako najlepszego miejsca na rozwój technologii związanych z kryptowalutami

Naturalnie nie można wychodzić z założenia, że nikt nigdy nie zdetronizuje lidera. Istnieje miejsce na świecie, które wydaje się wręcz perfekcyjnie pasować do kryptowalut. Oczywiście jest nim Rosja. Kraj ten znajduje się w czołówce europejskich krajów pod względem liczby projektów opartych na blockchain. Nie oznacza to naturalnie, że jest najlepszym miejscem do ich powstawania, ale z pewnością jest jednym z najpopularniejszych(w tym rankingu Rosję wyprzedzają tylko Wielka Brytania i Niemcy). Oznacza to, że w najbliższych latach Rosja może spróbować zawłaszczyć większą część rynku. Wiele zależy od podejściu rządu i ilości pomysłów wśród rosyjskich inwestorów, oraz projektantów technologii związanych z kryptowalutami.

Istnieje również problem z nakładaniem przez rządy krajów europejskich ograniczeń, które zmuszają inwestorów do znalezienia innego miejsca na założenie firmy. Jeden na cztery europejskie projekty ICO został zarejestrowany w innym kraju, niż ojczyzna twórców.

Które kraje będą najpopularniejsze wśród nowych inwestorów?

Kraje takie jak Wielka Brytania, czy Szwajcaria z pewnością będą dobrym wyborem dla zarejestrowania nowego projektu. Właściwie cała Europa może się pochwalić ogromną ilością powstających projektów, przewyższającą zsumowaną liczbę projektów z Azji i Ameryki Północnej.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

3 Comments

Leave a Reply

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

de_DEGerman
pl_PLPolish de_DEGerman