Detale związane ze współpracą Coinfirm i CoinGecko

 Detale związane ze współpracą Coinfirm i CoinGecko

Coinfirm i CoinGecko to firmy dostarczające dane, których zadanie polega na zagwarantowaniu przejrzystości i wglądu w rynek walut cyfrowych. Dwie wiodące firma analityczne czyli Blockchain oraz AMLCoinfirm wprowadziły CoinGecko jako członka sieci AMLT.

CoinGecko, które obecnie zajmuje się dostarczaniem użytkownikom danych dotyczących ponad 5000 tokenów z ponad 350 giełd kryptowalutowych, będzie także posiadać akces do wszelkich korzyści wynikających z członkostwa w sieci AMLT. Konkretnie mamy na myśli np. wyłączny dostęp do danych, pełny wgląd w raport Coinfirm KYE oraz panel AMLT służący do przesyłania danych dotyczących rynku.

Przejrzystość działania giełd w zakresie KYC/AML jest najważniejsza

W ramach podjętej współpracy CoinGecko zamierza wykorzystać platformę Analytics i AMLConfirm w celu poprawy algorytmu używanego do obliczania wyniku zaufania względem giełd.

Mowa tu oczywiście o Trust Score, czyli algorytmie stosowanym przez CoinGecko do sortowania giełd według ich rzeczywistej płynności. Jest to bardzo wyczekiwana i zarazem niezbędna inicjatywa, gdyż jak donoszą pewne źródła, wiele giełd fabrykuje zgłoszone wolumenu obrotu. Wskaźnik Trust Score ma być wykorzystywany właśnie do zwiększenia przejrzystości w zakresie rzeczywistej płynności giełd.

Dostęp dla użytkowników

CoinGecko ma zamiar użyć dane sieci tokenów AMLT do wygenerowania podglądu i sporządzenia szacunków dotyczących potwierdzania rezerw na giełdach kryptowalutowych, takich jak Know-Your-Customer (KYC) i Anti-Money-Laundering (AML). Dzięki zdobytym w ten sposób informacjom użytkownicy będą posiadali wgląd w standardy oraz wypłacalność każdej giełdy należącej do AML / KYC. Aby zapoznać się z interesującymi nas danymi wystarczy w trakcie przeglądania profili giełdy na CoinGecko kliknąć w zakładkę opisaną jako „Risk Rating (Coinfirm)” a uzyskamy do nich dostęp.

Dedykowany widget AMLT

Podjęta współpraca pozwoli umieszczanie na CoinGecko specjalnych widżetów AMLT. Za ich pomocą użytkownik będzie mógł dokonać zgłaszania adresów kryptograficznych powiązanych z oszustwami lub włamaniami. Za takie działania odwiedzający otrzymają nagrody w postaci tokenów AMLT. Stosując crowdsourcing posiadanych informacji AMLT zbuduje bogaty zestaw danych adresów kryptograficznych związanych z nielegalną działalnością.

Kilka słów o CoinGecko

Oprócz śledzenia ceny kryptowaluty, wolumenu i wartości sieci, CoinGecko gwarantuje także możliwość podglądu podstawowych danych w postaci rozwóju społeczności czy też ewolucji kodu open source oraz najważniejszych wydarzeń i wskaźniki dotyczących łańcucha danych.

Nadrzędnym celem działań CoinGecko jest lepsze zilustrowanie dla uczestników podstawowych czynników napędzających rynek kryptowalut. Warto podkreslić, że działające od 2014 roku CoinGecko jest jednym z najważniejszych i najwcześniejszych agregatorów danych kryptowalut na świecie. Obecnie śledzi ponad 5200 wirtualnych monent na 350 giełdach związanych z rynkiem aktywów cyfrowych.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

1 Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish