Dlaczego Ethereum może stać się inwestycją tej dekady?

 Dlaczego Ethereum może stać się inwestycją tej dekady?

CryptoWolf, jeden ze znanych analityków rynku kryptowalutowego wysnuł dość śmiałą hipotezą na temat Ethereum i podzielił się nią publicznie. uważa on, że to własnie Ethereum będzie najlepszą inwestycją nadchodzącej dekady, a swoje prognozy opiera o to, że przez cały okres od roku 2010 Ether podąża parabolicznie za kursem króla kryptowalut.

Prognoza dosyć nietypowa

Stwierdzenie wydawać się może dość śmiałe na pierwszy rzut oka, ale analityk w swoim prognozowaniu nie opierał się jedynie na przeczuciu, lecz również poświęcił nieco czasu, by poprzeć swoją tezę wykresem, na którym widać zestawienie wzrostów BTC do ETH z początków ostatniej dekady.

Analityk twierdzi, że ignorowanie tego wykresu przez inwestorów będzie dużym błędem, ale pomimo tego, że rzeczywiście kurs bitcoina układa się zgodnie do kursu Ethera, to jednak podążając tym tropem pominiemy wiele zależności, a których na wykresie po prostu nie zobaczymy. Można nawet pokusić się w związku z tym o zarzucenie analitykowi celowego niedomówienia, ponieważ jako znany w branży fachowiec nie powinien pomijać takich kwestii. No, ale przyjrzyjmy się, o czym CryptoWolf nie mówi o wykresie, a co miało w rzeczywistości znaczący wpływ na cenę ETH.

Trzeba wiedzieć, że wzrosty na Ethereum mogą być bardzo ściśle uzależnione od wydania ETH 2.0, a minie najprawdopodobniej co najmniej kilka lat, zanim ETH 2.0 stanie się w pełni funkcjonalny, a co za tym idzie, również w pełni użyteczny. Przy tym założenie o podążaniu przez Ether trajektorią zbliżoną do bitcoina może być uznawane za wysoce prawdopodobną, ponieważ na wykresach jest to wystarczająco widoczne. jednocześnie jednak inwestowanie funduszy w oparciu o tę jedną w gruncie rzeczy przesłankę wydaje się nazbyt utopijne i tym właśnie może się skończyć – utopieniem zainwestowanych funduszy. To zdanie podziela zresztą społeczność kryptowalutowa, gdyż nie każdy zgodził się z taką oceną sytuacji.

Zdania są w tej kwestii podzielone, ale jeżeli analitykowi zależało na wywołaniu dyskusji, to cel swój osiągnął. W każdym razie trzeba pamiętać przed przystąpieniem do wspierania prognoz CryptoWolfa, że Ethereum wciąż nie osiągnął adopcji, której tak desperacko pragnie, a którą uniemożliwia mu problem ze skalowalnością. Trzeba również pamiętać, że różnorakie dane oraz wykresy od zawsze są ulubioną zabawką wszystkich analityków i że na tym właściwie polega ich zajęcie, na wysnuwaniu coraz to różnych hipotez. Nie wszystkie z tych hipotez się sprawdzają, a z drugiej strony nawet najbardziej irracjonalne znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

Kurs ETH

Aktualna wycena Ethera wynosi ok.155 USD i jest to stan z 14.01, z godziny 17:18. Kurs jest po stugodzinnej prostej średniej stabilny na poziomie powyżej 141 USD, a w ciągu ostatnich sesji kryptowaluta konsolidowała głównie w zakresie 140 USD. Od wczoraj kryptowaluta za to sporo podrożała, bo o ok. 10 USD.

Opór na poziomie 148 USD jest zwyczajową przeszkodą dla byków. Czy obecny kurs oznacza przełamanie?

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish