Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Cot o jest portfel kryptowalut?

Portfel waluty kryptograficznej jest bezpiecznym portfelem cyfrowym używanym do przechowywania, wysyłania i odbierania walut cyfrowych, takich jak Bitcoin. Większość monet posiada oficjalny portfel.

Aby móc używać waluty kryptograficznej, należy użyć portfela w walucie kryptograficznej.

Niektóre portfele są zbudowane na jedną walutę kryptograficzną, niektóre mogą być użyte na więcej niż jedną monetę, niektóre portfele którymi będziesz zarządzał sam, a niektóre (jak te znalezione na giełdach) będą miały charakter ochronny.

Wystarczy powiedzieć, że istnieje szereg typów portfeli do wyboru.

Poniżej omówimy, jak działają portfele cyfrowe, porozmawiamy o różnych typach portfeli i doradzimy, z których portfeli należy korzystać w jakich sytuacjach.

Jak działa portfel waluty kryptograficznej?
Portfele są oprogramowaniem, które może być używane do przeglądania sald walut kryptograficznych i dokonywania transakcji.

Każdy typ portfela jest nieco inny, ale ogólnie rzecz biorąc, każdy dany portfel będzie działał z jedną lub kilkoma walutami kryptograficznymi i będzie mógł przechowywać jeden lub kilka "adresów publicznych" specyficznych dla danej waluty.

Adresy publiczne są jak numery kont specyficznych dla waluty kryptograficznej, mogą być używane do otrzymywania określonego typu waluty kryptograficznej (na przykład, aby otrzymywać Bitcoin, potrzebny jest adres Bitcoin) i mogą być udostępniane publicznie.

Każdy adres odnosi się do wszystkich transakcji związanych z tym adresem w łańcuchu blokowym monety.

Portfel pozwala przeglądać salda związane z adresem i umożliwia przenoszenie środków w łańcuchu blokowym tak długo, jak długo jesteś właścicielem adresu.

Udowodnienie, że posiadasz adres, odbywa się za pomocą klucza prywatnego (tajnego kodu powiązanego z adresem publicznym) . W portfelach powierniczych, powiernik (osoba trzecia jak giełda, broker, itp.) trzyma klucz dla Ciebie, i jest to tylko kwestia wprowadzenia hasła do ich aplikacji portfela.

Zasadniczo portfel jest jak platforma konta bankowego online, adres jest jak numer konta, sieć blokowa jest jak księga banku, a opiekun portfela jest trochę jak twój bankier.

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish