Inwestorzy – NIE bedzie hossy na Bitcoinie

 Inwestorzy – NIE bedzie hossy na Bitcoinie

Posiadacze kryptowalut, ubiegłego tygodnia nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych. Najstarsza waluta ponownie odnotowała spadek w porównaniu do początku bieżącego tygodnia o przeszło 5%. Działa to niekorzystnie na nastroje posiadaczy, ponieważ od dnia 26 czerwca bieżącego roku odnotowuje deprecjację do ponad 31%, co stanowi niemal 1/3 wartości początkowej ze wspomnianego dnia. Wartość bitcoina otrzymuje dość istotny poziom wsparcia.

Inwestorzy indywidualni trwają w przekonaniu, że będzie nadal narażony na spadki. W ramach oceny nastojów posiadaczy Bitcoina została przeprowadzona ankieta, która pozwoliła na wyciągnięcie dość jasno sprecyzowanych wniosków. Jej wyniki niestety nie napawają optymizmem, jednak wyłącznie na tej postawie nie zawsze można podejmować zbyt pochopne decyzje.

Bitcoin stał się przedmiotem testu kluczowego wsparcia

Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut nasuwa mnóstwo wątpliwości. Analiza dostępnych i przeszłych notowań Bitcoina, przedstawia, że najstarsza, kultowa kryptowaluta po raz kolejny oscyluje w granicach 9.400 USD. Powrót do tendencji wzrostowej mógłby być możliwy, tylko wtedy kiedy będzie miało miejsce kolejne odrzucenie wsparcia. Sytuacja o wiele bardziej się skomplikuje i zadziała na niekorzyść posiadaczy, jeżeli wartość BTC obniży się poniżej obecnie testowanej strefy. Wówczas teoretycznie może się przytrafić dalsza deprecjacja w okolice 8.800 USD, 7.600 USD a nawet 6.800 USD. Przyszłe losy wzbudzają mnóstwo wątpliwości, sytuacja najstarszej kryptowaluty w najbliższym czasie będzie miała kluczowe znaczenie dla osób, które ulokowały w niej środki. Pesymistyczne nastoje coraz częściej udzielają się posiadaczom oraz osobom zainteresowanym nabyciem tej kryptowaluty.

Powrót hossy na Bitcoinie? – Inwestorzy nie podzielają entuzjazmu

Użytkownicy mediów społecznościowych w ostatnim czasie mieli niebywałą okazję do wzięcia udziału w ankiecie przygotowanej przez portal Comparic.pl. Przedmiotem badania było określenie jaka część badanych hipotetycznie określa przyszłe i teoretyczne zmiany nastawienia na rynku oraz powrót hossy na notowaniach Bitcoina. Przedmiotem badania były także przewidywania ankietowanych, co do wystąpienia deprecjacji. Zebrane wyniki badania przedstawiły, że ogromny odsetek inwestorów indywidualnych przewiduje, że w przyszłości nastąpią spadki wartości.

W badaniu wzięły udział aż 473 osoby. 190 opowiedziało się za stwierdzeniem, że obecne testowane wsparcie będzie prawdopodobnie odrzucone, co w następstwie będzie skutkowało ponownym wzrostem na BTC. Z kolei pozostała część ankietowanych, czyli 283 osoby, stwierdziły, że Bitcoin spadnie znacznie niżej.

Podjęta próba badawcza nie wypadła korzystnie dla tej kryptowaluty, jednak być może przyczyny należy upatrywać w zbyt małej grupie badawczej poddanej ankiecie. Z pewnością dalsze notowania wskażą, czy przyjęty przez badanych tok myślenia lub odczucia były poprawne. Sytuacja, która odbywa się teraz oraz sposób w jaki się potoczy, wzbudza ogromne zainteresowanie wśród osób, które są zainteresowane tematem kryptowalut.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish