Kamil Gancarz – Bitcoin wkrótce po 100 tys dolarów

 Kamil Gancarz – Bitcoin wkrótce po 100 tys dolarów

bitcoin and chart

Kopanie nowych Bitcoin (BTC) odbywa się w blokach. Wydobyta waluta cyfrowa stanowi sowitą nagrodę dla górników. W pierwszych czterech latach wykopywana ilość BItcoin (BTC) wynosiła 50 sztuk na blok każdy blok. Jak wiadomo co cztery lata liczba wydobycia zmniejsza się o połowę, co określane  jest terminem halving. Pierwszy halving miał miejsce się 28 listopada 2012 roku, spowodował on spadek nagrody za wykopanie do 25 Bitcoinów (BTC).

Do kolejnego doszło 9 lipca 2016, a nagroda przysługująca górnikom za wykopanie została zmniejszona do 12,5. W maju 2020 roku dojdzie do kolejnego halvingu. Spowoduje on, że liczba Bitcoinów (BTC) trafiających na rynek walut cyfrowych zmniejszy się do 6,25. Jak zakładają prognozy wartość jednego Bitcoina (BTC) ma na skutek tego wzrosnąć do rekordowego poziomu 100 tysięcy dolarów.

Bitcoin (BTC) współczesnym złotem

Bitcoin (BTC) przez wielu określany jest mianem złota internetu. Nic w tym dziwnego, skoro jego wartość rośnie niemal każdego dnia. Bitcoin (BTC) podobnie jak złoto jest obiektem powszechnego pożądania. I tak jak ten szlachetny kruszec wymaga bezpiecznego przechowywania. Warto mieć na uwadze fakt,że stanowi on bardzo innowacyjną formę pieniądza, która to pozwala na przesyłanie go nie tylko przez internet, ale również za pomocą radia czy też satelity.

Powyższe cechy bardzo odróżniają Bitcoin (BTC) od tradycyjnego pieniądza czy też wspomnianego wcześniej złota. Po raz pierwszy dokonano jego transferu za pomocą radia w lutym bieżącego roku. Odległość, która pokonał wynosiła 640 km. Miejscem wysyłki było San Francisco, a miejsce docelowe stanowiło Toronto. To wydarzenie bardzo dosadnie zilustrowało, że Bitcoina (BTC) można swobodnie przesyłać bez dostępu do internetu.

Wypłata wynagrodzenia w Bitcoin (BTC)

Od 1 września bieżącego roku Nowa Zelandia oficjalnie dopuszcza możliwość udzielania wypłaty wynagrodzenia w bitcoinach. Wspomniane państwo udostępnia także możliwość podziału pensji na dwie części. Z czego jedną z nich można otrzymać w formie tradycyjnej waluty, druga natomiast w postaci waluty cyfrowej. Pensja w takie formie jest akceptowalna przez urząd skarbowy Nowej Zelandii i będzie podlegała standardowemu opodatkowaniu. 

 Niezwykła łatwość transferu środków

Prostota związana z transferem tej kryptowaluty zdecydowanie wpływa na ułatwienie procesu przesyłania pieniędzy. Redukuje w ten sposób także koszty związane z obsługą transakcyjną i wydaje się być doskonałym sposobem choćby na to, aby wspomagać swoich bliskich którzy pozostali w ojczystym kraju. Wspomniana alternatywa jest wykorzystywana na szeroką skalę przez chińskich pracowników sezonowi oraz importerów na terenie Rosji, którzy bardzo chętnie korzystają z walut cyfrowych w postaci Bitcoin (BTC) oraz Tether.

Stanowi ona dla nich wielkie uproszczenie, które niesie za sobą wspomniane oszczędności oraz pomaga w omijaniu chińskiej kontroli kapitałowej. Jak powszechnie wiadomo uniemożliwia ona swobodny przepływ kapitału. Zgodnie z najnowszymi prognozami coraz więcej osób wykazuje chęć do korzystania z tego typu rozwiązań. Jak łatwo się domyślić wpłynie to dodatnio na wzrost liczby użytkowników korzystających z samego Bitcoina (BTC) jak i innych walut cyfrowych.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish