Kryptowaluty zyskały w grudniu najwięcej? – Top 5

 Kryptowaluty zyskały w grudniu najwięcej? – Top 5

Wielu inwestujących w kryptowaluty liczyło na tradycyjny rajd św. Mikołaja, ale niestety spotkał ich zawód. Zarówno Bitcoin, jak i większość altcoinów w grudniu zaliczyło regres cenowy, chociaż zalazło się kilka, które się temu zdołały oprzeć.

Zima dla kryptowalut nie przemija. największa pod względem kapitalizacji a jednocześnie najstarsza kryptowaluta świata, Bitcoin wraz z czołowymi altcoinami odnotowały w grudniu spadki. Większości obserwatorów wcale to jednak nie dziwi, gdyż trend spadkowy trwa już od pół roku, a jego końca nie widać. Analitycy przewidują, że dopiero majowy halving Bitcoina może coś zmienić i to zarówno względem króla kryptowalut, jak i innych altcoinów. Czy jednak nie ma kryptowalut, które odnotowałyby w grudniu wzrosty? Otóż są.

Kryptowaluty najlepsze w grudniu

Ranking miesiąca grudnia dla kryptowalut odnosi się do rozmiarów kapitalizacji rynkowej według danych z CoinMarketCap. Pod uwagę nie są brane stablecoiny, ale 30 kryptowalut klasycznych.

Najlepiej w zestawieniu prezentuje się mało znany token z platformy Ethereum, który dość szybko staje się popularny – HedgeTrade (HEDG). Jego odnotowany wzrost z ostatniego tygodnia to aż 26% (najwięcej z monet rankingowych), a w skali całego miesiąca to już procent 114. Od czasu powstania token ten zyskuje już niemal 1100% i ciągle trend wzrostowy utrzymuje. Na dziś jego cena wynosi 1.68 USD.

Kolejne miejsce to także nowinka w świecie kryptowalut Crypto.com Coin (CRO). Jego wzrost miesięczny jest jednak dużo niższy, chociaż 29% można uznać za znaczny. Ponadto w przeciwieństwie do HedgeTrade, ten token od swojego ATH stracił ponad 77% na wartości. Obecnie odrabia straty, a ma to jeszcze większy wydźwięk, jeżeli spojrzymy na ranking z listopada, gdzie był sytuowany wśród kryptowalut najgorszych. Obecna cena CRO to 0,036 USD.

Podium zamyka token Cosmos (ATOM), trend wzrostowy kontynuujący od września. Jego cena w grudniu wzrosła o niemal 17%, a jeszcze lepszy wynik altcoin ten, jako nieliczny, zyskał także w listopadzie – 22%. Poprzedni ranking Cosmos zakończył na pozycji czwartej, obecnie więc i tutaj odnotował wzrost, a jego cena na dziś wynosi 4,63 USD.

Tuż za podium została sklasyfikowana kryptowaluta Ethereum Classic (ETC), która w jako Hard fork Ethereum (ETH) w przeciwieństwie do jej 17% spadku, sama zyskuje ponad 14%. Obecna cena ETC wynosi 4,49 USD, a jest to również kryptowaluta, która najwięcej zyskuje w ciągu ostatniej doby, bo około 9%.

Top 5 kryptowalut grudniowych zamyka Tezos (XTZ), ze wzrostem na poziomie 3%. Tutaj jednakże mówimy o kryptowalucie, która na przełomie ostatnich miesięcy jako jedna z niewielu oparła się tendencjom spadkowym na rynku kryptowalut i gdy inne altcoiny mocno spadały na wartości, XTZ zyskiwał. W poprzednim miesiącu Tezos zajmował lepszą, bo drugą pozycję w rankingu z aż 50% wzrostem, a obecnie jego cena wynosi 1,39 USD.

Kryptowaluty najgorsze w grudniu

Najlepsza piątka to również piątka jedyna, która odnotowała w grudniu wzrosty. Pozostałe kryptowaluty z rankingu traciły, a niektóre nawet kilkadziesiąt procent. Skoro więc napisaliśmy o najlepszych, wypada również przynajmniej wspomnieć o najgorszych kryptowalutach w zestawieniu.

Najgorzej wypadł Dash z 27,3% spadku, a po 24,5% pod kreską zaliczyły Stellar i IOTA. Ponadto te kryptowaluty kontynuują wielomiesięczny spadkowy trend, a Dash i IOTA znalazły się wśród najgorszych kryptowalut w rankingu listopadowym.

Bitcoin w rankingu

tworząc ranking kryptowalut grzechem byoby niewspomnienie o Bitcoinie, nawet gdyby go w tym rankingu zabrakło. Tak oczywiście nie jest, a król kryptowalut, chociaż odnotował spadek do poziomu 7276 USD, czyli o 4,4%, to zajmuje wysoką, siódmą pozycję. Obecna cena BTC stoi w miejscu, gdyż trudno nazywać wielkimi skokami wzrost dzienny o 0,6% a tygodniowy o procent 1. Cena porusza się pomiędzy 7200 a 7300 USD, oprócz 23 grudnia, gdy wzrosła szybko do ponad 7600 USD, równie szybko jednakże spadając poniżej 7300 USD.

Oprócz tego eksperci uważają, że Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna cenowego i że trend spadkowy będzie w styczniu kontynuowany. Jednocześnie niemalże wszyscy z nadzieją wyglądają jednak majowego halvingu BTC, spodziewając się po nim przekroczenia aktualnego ATH Bitcoina, czyli wzrostu powyżej 20 000 USD za sztukę.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish