Na świecie trwa w najlepsze inwestowanie w Ethereum, a u nas?

 Na świecie trwa w najlepsze inwestowanie w Ethereum, a u nas?

Jednym z liderów rynku kryptowalut w ostatnim miesiącu jest bez wątpienia Ethereum, ale co kryje się za takim zaangażowaniem byków?

Od dnia 1 lutego, a więc w ciągu 19 dni cena Ethereum wrosła ze 185 do 280 dolarów amerykańskich, co oznacza 60-procentowy wzrost. Obecnie, w chwili pisania tego tekstu (20 luty, godzina 8:15) jest już nieco gorzej, gdyż w międzyczasie wystąpiła korekta, a cena wynosi 261,33 USD za jedno Ethereum.

Co sprawiło tak mocny wzrost ceny Ethereum?

Wypowiadając się na ten temat, znany analityk rynku kryptowalutowego, Alex Krüger zauważa, że średni wolumen obrotu na Ethereum w ciągu ostatnich siedmiu dni (do 19 lutego) był aż cztery razy wyższy, niż uśredniony wynik odnoszący się do drugiej połowy roku 2019. Według analityka, ktoś skupuje duże ilości ETH.

Jest to tym samym niejako potwierdzenie reguły rynkowej, gdzie wolumen aktywów rośnie wraz ze wzrostem jego ceny, napędzając tym samym popyt i podnosząc do góry całą strukturę rynku. Pojawia się tu jednak natrętne pytanie, czy aby za wzrostami na ETH nie stoi manipulacja rynkiem?

Ostatnio w takiej kwestii, ale dotyczącej rynku Bitcoina, wypowiadał się znany bitcoinowy wieloryb, Joe007. Twierdził on, że za ostatnimi wzrostami Bitcoina do poziomu 10 000 USD kryją się „pieniądze – widmo”. Najlepszy trader na Bitfinex uważa, że spoofing na Bitcoinie to ani nic nowego, ani szokującego i że właśnie takie praktyki handlowe stoją za wzrostami ceny Bitcoina w roku 2020.

Spekulacje na temat wzrostów na Ethereum

Są tacy, którzy przypuszczają, że początek wzrostu ceny Ethereum z końca stycznia powstał w wyniku fałszywych zleceń i że wypuszczony wabik spowodował zachętę dla innych, już rzeczywistych inwestorów do zakupu kryptowaluty. Przy tym warto zauważyć, że ten ciągły wzrost wolumeny został poparty innymi czynnikami, jak wyraźny wzrost aktywności finansów zdecentralizowanych (deFi) oraz akumulacją na rynku spot. To z kolei może sugerować, że Ethereum nie poprzestanie na dojściu do wczorajszych maksimów, ale wkrótce rozpocznie atak na kolejne maksima.

Optymistyczne nastawienie traderów do Ethereum

Ethereum radzi sobie doskonale na rynku od pierwszych dni stycznia. Inwestorzy przy tym uzależniają wzrosty na ETH od zachowania się Bitcoina. W tym wypadku liczą na utrzymanie tempa jego wzrostu w perspektywie zarówno krótko, jak i średnioterminowej, a co ma się przełożyć na uznanie Ethereum za jedno z najlepszych aktywów cyfrowych na rynku.

Porównując ETH do Bitcoina, który obecnie jest na poziomie polowy swego najwyższego notowania, cena Ethereum jest aż o 94 procenty niższa od rekordu z 2019 roku, a w porównaniu do rekordowej wyceny z 2017 roku jest na poziomie, pomimo 60 procentowych wzrostów, ciągle o 80 procent tańszy.

To jest od dawna zauważane, że cały rynek altcoinów jest bezpośrednio powiązany z price action Bitcoina i jak długo Bitcoin będzie bronił poziomu 10 000 USD, tak długo analitycy będą uznawali rynek altcoinów za silny.

Tak cenienie inwestorzy na rynku Bitcona, jak Angelo, spekulujący dużymi ilościami najstarszej kryptowaluty świata, wyrażają niechęć do pozbywania się swoich BTC i to tak długo, dopóki nie osiągnie on szczytów tego roku. biorąc zaś pod uwagę ową niechęć do sprzedaży wielkich graczy oraz nadchodzący halving, można uznać, że nastroje wokół kryptowalut będą przez długi okres nad wyraz optymistyczne.

Sprawdź więcej na forum:

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish