Nicehash wstrzymuje oddawanie BTC (Bitcoinów) swoim klientom

 Nicehash wstrzymuje oddawanie BTC (Bitcoinów) swoim klientom

Nicehash, to znana firma, która oferuje samą usługę kopania kryptowalut bezpośrednio w chmurze, która zhakowana została w grudniu. Firma ta twierdzi, że może kompletnie nie być w stanie wywiązać się z obietnicy, która polegała na pełnym zwrocie pieniędzy użytkownikom poszkodowanym.

W poście, który został opublikowany na blogu dokładnie w dniu osiemnastego grudnia firma NiceHash oświadczyła, że program spłat zamrożony zostanie na poziomie obecnym osiemdziesięciu dwóch procent zwrotu, a sama obietnica zwrotu stu procent środków utraconych nie zostanie w przewidywalnej przyszłości zrealizowana.

NiceHash: brak terminów szacunkowych spłaty całkowitej

Założona w roku 2014 NiceHash jest platformą handlową, która pośredniczy pomiędzy górnikami, a inwestorami umożliwiając wszystkim właścicielom wydobywczego sprzętu dzierżawienie ich mocy. W roku 2017, dokładnie w grudniu serwis utracił ponad sześćdziesiąt milionów USD właśnie w BTC (Bitcoinach) w wyniku bardzo poważnego włamania. Następnie się zobowiązał do zwrotu pełnego kosztów wszystkim poszkodowanym użytkownikom. Dokładnie to platforma to sobie zaplanowała w ten sposób, że uruchomi w lutym w roku 2018 roku specjalny program spłat. Z kolei pod koniec sierpnia firma oświadczyła ubiegłego roku, że sześćdziesiąt procent skradzionych BTC już zostało zwróconych właścicielom.

Według firmy NiceHash łącznie osiemdziesiąt dwa procent środków utraconych do tej pory zostało zwróconych z powodzeniem, ale pomimo tego, że się zobowiązano do spłaty okresowej salda zaległego firma jak najbardziej twierdzi, że nie może w żadnym wypadku dotrzymać słowa.

W zasadzie to zwracali oni stare salda użytkownikom swoich oddając jednoczenie swoje przychody, a tym samym zmniejszając o wiele dochód. Dochody tejże firmy, a tym samym aktywa samego programu spłat na pewno podlegają opodatkowaniu. Stan obecny programu wynosi dokładnie 100,04 procent wartości pierwotnej straty w ich rachunkowych księgach.

Podjęto ważną decyzję

Firma NiceCash także dodaje, że decyzja podjęta została, aby umożliwić firmie utrzymanie samej działalności z przepływami wystarczającymi jeśli chodzi o pieniądze do przyszłego rozwoju usług swoich. Firma ta także twierdzi, że będzie jak najbardziej kontynuować wszelkie prawne procedury związane z samym programem spłaty, a jeśli na rynku się pojawi rozwój pozytywny już w roku 2020, to także jak najbardziej wznowi wysiłki w zakresie samego zwrotu pieniędzy.

Jedno jest pewne – na pewno będziemy wszyscy bacznie obserwować poczynania firmy NiceCash. Musimy przyznać, że wszelkie jej ruchy są ciekawe i czasami nawet nieprzewidywalne. Ich zobowiązania są bardzo ambitne oraz robią wrażenia. Zastanawia nas jednak czy dotrzymają obietnic swoich i rzeczywiście się tak stanie. Na pewno nie ma co gdybać. Musimy się przekonać na własne oczy jak to będzie wyglądało. Czas pokaże. Przyzwyczailiśmy się już, że rynek kryptowalut oraz to co się na nim dzieje naprawdę nas zaskakuje.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish