Nowa Giełda kryptowalut z Japonii – Poznaj szczegóły

 Nowa Giełda kryptowalut z Japonii – Poznaj szczegóły

bitcoin and chart

W funkcjonowanie rynku kryptowalut udział bierze ogromna ilość państw, na których tle wyróżnia się Japonia. Stanowi ogromne wyzwanie. Na japońskim rynku kryptowalut dochodziło do wielu hacków giełd. Stanowił siedzibę Mt. Gox oraz CoinCheck. Te dwie giełdy, były przedmiotem ataków hakerskich, na setki milionów dolarów w wartości zasobów cyfrowych. Mt. Gox utracił aż setki tysięcy bitcoinów, a CoinCheck dokonał oszacowania straty o wartości kilku milionów dolarów w tokenach XEM.

Ataki hakerskie w Japonii sprawiły, że Agencja Usług Fiannsowych (FSA), która jest lokalnym organem nadzoru finansowego, dokonała wprowadzenia rygorystycznych ograniczeń dla branży. Operatorzy giełdy zostali zobowiązania do uzyskiwania licencji. Głównym zadaniem FSA jest poprawa funkcjonowania protokołow bezpieczeństwa oraz zapobieganie praniu pieniędzy.

Line – czy oznacza zmiany na rynku kryptowalut?

Tylko nielicznym firmom udaje się pozytywnie przejść przez skomplikowane procedury umożliwiające funkcjonowanie na rynku kryptowalut. Firma LINE, która stworzyła prestiżową aplikację umożliwiającą przesyłanie wiadomości, otrzymała zgodę na stworzenie giełdy kryptowalut w Japonii. Raport CoinDeck Japan przedstawił, że LINE posiada możliwość oferowania usług giełdowych bez ograniczenia dla najbardziej wpływowych rynków LINE. Warto posiadać świadomość, że Japonia jest uznana za jeden z najobszerniejszych rynków kryptowalut na całym świecie.

W kolejnym raporcie japońskiego oddziału Coin Telegraph wskazał, że FSA umożliwi LINE handel kryptowalutami tj.:

  • bitcoin (BTC),
  • Ether (ETH),
  • Bitcoin Cash (BCH),
  • Litecoin (LTC)
  • XRP

Stworzona japońska kryptowaluta będzie stanowiła rozszerzenie/ filię BitBox. Jest to giełda, która podlega pod LINE. Została uruchomiona w przeważającej ilości krajów w lipcu 2018 r. W Japonii ze względu na obowiązujące przepisy prawne jej użytkowanie zostało zakazane w Japonii.

Firma LINE posiada w swoich planach i założeniach uruchomienie rozbudowanej sieci blockchain, umożliwiającej użytkowanie zdecentralizowanych aplikacji. W zeszłym roku firma technologiczna dokonała prezentacji pięciu DApps – Wizball, 4CAST, Pasha, TAPAS i Step.

Czy rynek kryptowalut jest potrzebny w Japonii.

Na rynku kryptowalut, w ostatnich czasach, dominują Stany Zjednoczone oraz Chiny. Wśród obiegowej opinii, uznaje się, że bitcoin jest potrzebny także w Japonii.

Japonia prowadzi politykę ujemnych lub bardzo niskich stóp procentowych. W związku z tym doszło do rozwoju miejscowego sektora bankowego oraz rozbudowanej gospodarki. Niskie stopy procentowe zachęcają inwestorów do zakupu alternatywnych aktywów. Dużą popularnością cieszy się złoto. Przewidywania zakładają, że popularność obejmie także bitcoin.

W Japonii zmniejszają się stopy procentowe a na świecie zaczyna panować recesja. Analitycy oraz indywidualni Inwestorzy zaczynają się zastanawiać, czy doprowadzi to  wzrostu popytu na bitcoiny oraz zdecentralizowane formy pieniądza. Osoby zainteresowane tematyką bitcoinów zastanawiają się jaki udział będzie w tym miała japońska gospodarka.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish