Platforma BitPay zablokowała darowiznę na rzecz pożarów Lasów w Amazonii

 Platforma BitPay zablokowała darowiznę na rzecz pożarów Lasów w Amazonii

Zielone płuca świata płoną, a sytuacja nie wygląda zbyt dobrze, pomimo że do walki z ogniem oddelegowano dziesiątki tysięcy żołnierzy i strażaków. Liczne pożary nie pozwalają się kontrolować. W rejonie lasów amazońskich ogłoszono stan wyjątkowy, a organizacje na całym świecie rozpoczęły zbiórkę pieniędzy.

Ludzie wpłacają swoje oszczędności, a niektórzy z nich próbowali zapłacić w kryptowalucie. Jednak jak się okazało platforma BitPay nie dała sobie rady ze zleconymi transakcjami. Bliżej nieokreślony człowiek chciał wpłacić na rzecz lasów amazońskich równowartość aż 100 000 dolarów. Dokonał tego przez platformę BitPay, która jak się okazało zablokowała transakcję.

Co zawiniło?

Transakcje w platformie BitPay posiadały górny limit wysokości wpłaty. W rezultacie pieniądze nie trafiły do organizacji zajmującej się pomocą w ratowaniu najsłynniejszych lasów Ameryki. Wpłatę na kwotę 100 000 dolarów miała otrzymać organizacja non-profit o nazwie Amazon Watch, instytucja ta zdecydowała się co prawda napisać specjalne oświadczenie w tej sprawie na Twitterze, jednak nie wiadomo, czy prośby dadzą jakieś pozytywne efekty.

Sytuacja w Amazonii jest dość dynamiczna i brak wsparcia może skończyć się naprawdę nieprzyjemnie dla całej reszty świata. W owym wpisie zaznaczono wysokość kwoty i określono powód odrzucenia transakcji. Amazon Watch poprosiło o kontakt z niedoszłym darczyńcą, aby jakoś przeskoczyć ten problem techniczny. Podkreślają również znaczenie czasu w tej sytuacji.

Niezbyt dobra wiadomość dla BitPay

Zdecydowanie nie można powiedzieć, że ta sytuacja dobrze wpłynie na stanowisko ludzi wobec BitPay. Platforma ma coś więcej na sumieniu, generalnie nie jest uważana za zbyt dobrą firmę. Użytkownikom i postronnym obserwatorom nie specjalnie spodobało się promowanie Bitcoina Cash, wpływając przy tym negatywnie na Bitcoina dzięki zastosowaniu likwidacji prowizji transakcyjnych BCH.

Sytuacja z darowizną dla firmy Amazon Watch nie poprawiła tej sytuacji, wraz z nadejściem oświadczenia organizacji i odpowiedzi BitPay, gwałtownie wzrosła lista nieprzychylnych krytyków. Ludzie nie byli zbyt zadowoleni z takiego obrotu spraw i nie powstrzymali się przed wyrażeniem swoich opinii na Twitterze. Pojawiły się również osoby proponujące organizacji non-profit nawiązanie współpracy z inną platformą. Nie zmieni to jednak faktu, że ta transakcja została odrzucona i trzeba będzie to jakoś naprawić.

Co dalej będzie się działo?

BitPay nie może po prostu przywrócić i zrealizować operacji ponownie, tym razem z pozytywnym efektem. Zmiana limitu transferu pieniędzy będzie wymagało przedłożenia odpowiedniej dokumentacji i dodatkowych operacji. Przedstawiciele BitPay odpowiedzieli na wspomniane wcześniej oświadczenie, deklarując chęć szybkiej pomocy. Twierdzą również, że pomogą rozpoznać niedoszłego darczyńcę i nawiązać z nim kontakt, chociaż trudno powiedzieć jak to będzie wyglądało.

Wyjaśnili również jak postępować, aby podwyższyć limit transakcji. Najwyraźniej aby zmodyfikować blokadę należy najpierw wykonać kilka operacji z poziomu panelu kontrolnego na stronie BitPay po zalogowaniu się przez organizację Amazon Watch.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

1 Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish