Poprzez TokenGX Kanada otwiera się na STO

 Poprzez TokenGX Kanada otwiera się na STO

Ontario Securites Commission (OSC), kanadyjski organ regulacyjny z prowincji Ontario, przyznał licencję na prowadzenie działalności TokenGX. Jest to tymczasowa platforma, zajmująca się wymianie tokenów i jest to pierwszy i jakże ważny krok dla uregulowania handlu tokenami, które mają odzwierciedlenie w rzeczywistych aktywach.

TokenGX uruchomi pilotażowy program tymczasowy „FreedomX”

Kanadyjski organ regulacyjny, Ontario Securites Commission (OSC), wydając taką licencję, wydał de facto pozwolenie na uruchomienie platformy STO. Jej operatorem na terenie Kanady będzie właśnie TokenGX.

Z założenia nie jest to jeszcze pełna, komercyjna działalność, ale program pilotażowy, a w pełnym przedstawieniu program pilotażowy tymczasowy, o osobnej nazwie Freedom X, który ma posłużyć możliwościom wymiany security tokens.

Nie jest to jednak news o znaczeniu natychmiastowym, a ponadto będzie miał dopiero znaczenie w roku 2021 i tylko na terenie Ontario. Licencja została wydana z terminem ważności od 17 kwietnia 2021 roku i dopiero od tego terminu program ma być realizowany. Ponadto jego zasięg będzie mocno ograniczony. Nie tylko nie będzie można bowiem uczestniczyć w wymianie tokenów na większym obszarze świata, ale nawet użytkownikami platformy nie będą być mogli osoby spoza Ontario. Wymogiem jest mieszkanie w prowincji, a więc w grę wchodzi meldunek. Projekt nazywany szumnie kanadyjskim powinien więc raczej być nazywany prowincjonalnym.

Innym aspektem newsa jest zapowiedź, że jeżeli projekt okaże się przydatny i skuteczny, to jego zasięg może zostać rozszerzony.

Dla zapewnienia wysokiego stopnia bezpieczeństwa funkcjonowania na platformie, firma TokenGX zapowiedziała zgodność swojej platformy z protokołami KYC oraz AML i pomimo prowincjonalnego zasięgu uważa się, że zaakceptowanie przez OSC projektu Freedom X, poparte wydaniem licencji, może mieć bardzo duże znaczenie dla usprawnienia handlu security tokens w przyszłości.

STO na kanadyjskim rynku przełomem w kwestii regulacji

Sama platforma Freedom X będzie bazowała bezpośrednio na blockchainie Ethereum i co budujące, w przeciwieństwie do znakomitej większości rynków wtórnych, ma być dostępna również dla instytucjonalnych inwestorów detalicznych. Jako detalistom nałożona ma jednak być pewna granica inwestycyjna i ma ona wynosić w wartości maksymalnej 2 500 dolarów amerykańskich.

Jest to kwota o wiele niższa od tej, jaką mają do zaoferowania tradycyjne platformy. Co więcej, Freedom X ma zapewniać większą płynność transakcji.

Przedsięwzięcie TokenGX zostało przez społeczność kryptograficzną przyjęte bardzo optymistycznie i z entuzjazmem. Uważa się, że stanowisko OSC, pomimo charakteru lokalnego instytucji regulującej, śmiało może zostać uznane za znaczący przełom. Akceptacja oznaczająca zmianę nastawienia organów regulacyjnych na terenie Kanady wobec STO, uznawana jest przez niektórych za poruszoną kostkę domina. Biorąc pod uwagę poprzednie dość sceptyczne nastawienie regulatorów do STO, można uznać przyznanie licencji dla TokenGX za przełom rzeczywisty.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish