Portfel Ethereum zainfekowany wirusem ! – Poważne ostrzeżenie!

 Portfel Ethereum zainfekowany wirusem ! – Poważne ostrzeżenie!
Według najnowszych danych Portfel Ethereum może być traktowany jako rozszerzenie przeglądarki. Obejmuje przede wszystkim przeglądarkę Chrome. Niesie to ogromne zagrożenie dla osób korzystających z tej formy, są bowiem oni zagrożeni możliwością pojawienia się na ich systemach wirusa w postaci złośliwego kodu javascript.

Za pomocą tzn. „Shitcoin Wallet” następuje przejęcie danych z wszystkich otwartych okien a także dostarczenie ich na zdalny serwer. W taki sposób dochodzi do utraty zgromadzonej kryptowaluty.

Głównym zadaniem kodu jest wyszukiwanie wszystkich otwartych okien. Przeszukuje przeglądarkę oczywiście pod kontem przede wszystkim stron internetowych o tematyce walutowej. W centrum jego zainteresowania znajdują się również wszelkie narzędzia sieciowe Ethereum. Kolejnym krokiem jest pozyskanie wszelkich danych ułatwiających logowanie na tego typu platformach bądź aplikacjach. Zagrożone są dodatkowo prywatne klucze i inne dane wrażliwe. Kod jako priorytet traktuje wysłanie wszelkich zdobytych danych do serwera działającego w sposób lokalny erc20wallet.tk.

Wprowadzany wirus wykazuje szczególne zainteresowanie następującymi stronami:  NEO Tracker i Switcheo, do tego grona zalicza się również IDEX, Binance, wymieniając je wszystkie nie sposób pominąć również jednej z ważniejszych czyli MyEtherWallet.

Rola i cel Shitcoin Wallet

Według danych dostępnych z autorskiej strony internetowej Shitcoin Wallet to najprościej mówiąc po prostu rozszerzenie przeglądarki Chrom. Dodatkowo zyskuje formę aplikacji, którą stosować można w wszystkich komputerach działających w systemie Windows. Prosta teoria, którą powinni zrozumieć wszyscy, nawet ci których wiedza z zakresu komputerów jest stosunkowo niewielka. Nasza aktualna wiedza pozwala nam wysunąć wniosek, że powstały program jest bardzo niebezpieczny. Jego działanie może doprowadzić do utraty naszych funduszy zebranych w cyfrowej walucie.

Zdaniem twórców programu, portfel objęty jest ubezpieczeniem, niestety nikt nie przedstawił warunków danego ubezpieczenia a także zabezpieczeń jakie mają być objęci jego użytkownicy. Pozostałe prośby o uzasadnienie tej wypowiedzi zostały bez odpowiedzi. Nie jest powiedziane w jaki sposób można wystąpić o wyegzekwowanie utraconych finansów. Twórcy zapewniają również, że wszelkie dane w tym także klucz prywatnego portfela jest przechowywany wyłącznie na lokalnym komputerze, co ma zabezpieczyć przed dalszą utratą zasobów a także wszelkimi atakami hakerskimi wymierzonymi w kierunku  ShitcoinWallet.

Tak wiec podsumowując wbrew zapewnieniom, ubezpieczenie, które według twórców powinno obejmować wszystkich użytkowników to tylko puste słowa, brak dalszej wiedzy sprawia, że wyegzekwowanie utraconych coinów staje się niemożliwe. Do takich ironicznych wniosków można dojść analizując wypowiedzi twórców z tym jak wygląda to w rzeczywistości.

Gdyby, te relacje były niewystarczające można dodać, że twórcy dokarmiają zainteresowanych takimi ciekawostkami jak to, że użytkownicy codziennie otrzymują pewne gratisy. Są nimi dodatkowe tokeny wpływające na do ich wirtualnych portfeli. Pochodzą one od partnerów a także zespołu. Te relacje silnie powiązane są z programem AIRDROP0,05 ETH FOR FIST (sic!) 500 USERS.

Aby zachęcić do instalacji programu posłużono się nawet stwierdzeniem, że jest on „niezły”. Czy to wystarczy aby przekonać użytkowników do instalacji portfela Shitcoin na swoich komputerach?

Ostrzeżenie – Zagrożenia sieci wciąż dostępne!

Niestety sytuacja staje się wciąż niezmienna. Otaczają nas wszelkie zagrożenia szczególnie w wirtualnym świecie, należy o tym pamiętać i podkreślać to w każdy możliwy sposób! Zagrożenia internetowe wciąż istnieją i co więcej przybierają na sile. ich poszukiwania nowych rozwiązań sprawiają, że zagrażają nam na coraz to większym obszarze. Szczególnie ma to miejsce w tematyce krtyptowalut. Każdy, kto gromadzi cyfrową walutę po pierwsze musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest odpowiedzialny za swoje zasoby a ponadto musi znać wszelkie możliwe zagrożenia czyhające na niego w sieci.

Zaleca się nieprzetrzymywanie większych ilości cyfrowej waluty na giełdach a także przestrzega się przed instalowaniem niesprawdzonych portfeli bądź tych, których opinia jest negatywna. W sytuacjach, gdy portfele są nowe można spróbować od tego aby przechowywać na nich małe ilości tokenów. Rozpocząć od tzn. testów.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

2 Comments

  • […] A może jakieś przykłady? Na pewno uwielbiamy przykłady z uwagi na to, że jesteśmy w stanie sytuację sobie nieco przybliżyć. W sieci Cardano, a więc ADA, dokładnie trzydzieści dziewięć adresów zawiera około czterdziestu coinów. Sytuacja ta jest nieco lepsza, gdy chodzi o sam blockchain ETH (Ethereum), ale jednak nawet tutaj możemy znaleźć sto pięćdziesiąt cztery portfele, które posiadają naprawdę bardzo duże ilości tokenów. Łącznie jest to bowiem czterdzieści procent całej podaży. Może to mieć wpływ znaczny na sieć w przypadku przejścia na PoS. – Portfel Ethereum zainfekowany wirusem ! – Poważne ostrzeżenie! […]

  • […] Portfel Ethereum zainfekowany wirusem ! – Poważne ostrzeżenie! […]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish