Prognozy dla Bitcoin (BTC) w 2020 zdaniem ekspertów

 Prognozy dla Bitcoin (BTC) w 2020 zdaniem ekspertów

Jakie tendencje w sferze walut cyfrowych będą przeważać w rozpoczynającym się właśnie 2020 roku? Czy zapowiadany halving wpłynie na cenę Bitcoin (BTC) i zaowocuje nowym rekordem?

Jakie wydarzenia na rynku walut cyfrowych są najbardziej oczekiwane w 2020 roku?

Zdaniem ekspertów najważniejsze wydarzenia to:

  • zapowiadany halving Bitcoina (BTC) oraz jego bezpośredni wpływ na kurs najstarszej z walut cyfrowych
  • hard fork Ethereum (ETH) oraz zaplanowane przejście na konsensus Proof of Stake (POS).

Jeżeli to drugie wydarzenie rzeczywiście będzie miało miejsce będzie bardzo interesującym eksperymentem, który z całą pewnością wniesie wiele zmian w ekosystemie tego projektu.

Co przyniesie 2020 rok?

Rozpoczynający się właśnie rok może być rokiem narodowych blockchainów. Chodzi tu głównie o plany związane z emisją przez Ludowy Bank Chin własnej cyfrowej monety. Jak powszechnie wiadomo podobne inicjatywy zrodziły się także w innych państwach. dlatego też wielu ekspertów uważa, że rok 2020  może zostać uznany za rok narodowych walut cyfrowych. Natomiast, od strony technologicznej, przewidują oni intensywny rozwój tokenów użytkowych. Najprawdopodobniej instytucje finansowe przystosują zarówno blockchainy, jak i tokenizację do swoich bieżących potrzeb.

Polskie prawo wprowadziło właśnie nowy typu spółki kapitałowej, czyli prostą spółkę akcyjną. Proces ewidencjonowania jej akcji może być prowadzony właśnie przy zastosowaniu rozproszonej bazy danych, takiej jaką oferuje technologia blockchain.

Czy w 2020 roku pojawią się jakieś interesujące projekty lub zmiany w TOP3? 

Eksperci od rynku aktywów cyfrowych są zdania, że nie pojawią się nowe kryptowaluty, które mogłyby zamieszać w rankingu kapitalizacji.  Przetasowania w rankingu TOP10 są oczywiście prawdopodobnie możliwe. Jednak jeżeli chodzi o samo TOP3 eksperci uważają, że nie będzie w tym obszarze zmian. Jedynie  wspomniane wcześniej przejście Ethereum (ETH) na POS może przyczynić się do zmiany powyższego scenariusza.

Największe obawy ?

Specjaliści najbardziej obawiają się powracającego tematu związanego z centralizacją miningu w Bitcoinie (BTC). Należy więc brać pod uwagę fakt, że może on stanowić potencjalny czynnik ryzyka.

Jako kolejne potencjalne zagrożenie postrzegany jest Craig Wright, który ciągle uparcie obstaje przy tym, że jest  twórcą najstarszej waluty cyfrowej, czyli Bitcoina (BTC). Dodatkowo, nie ustaje w swoich groźbach, że w styczniu 2020 z jego funduszu powierniczego zostanie zdeponowany równy milion bitcoinów (BTC). Jeżeli powyższa sytuacja okaże prawdziwa i rzeczywiście będzie miała miejsce to może poważnie wpłynąć na cały rynek aktywów cyfrowych.

Czy halving bitcoina (BTC) rzeczywiście przyniesie zamierzone skutki? Czy będzie nowe ATH?

Eksperci uważają, że zapowiedziany halving Bitcoin (BTC) przyniesie spodziewane rezultaty. Trudno przewidzieć inny efekt biorąc pod uwagę zaangażowanie mediów. W przypadku nowego ATH zdania ekspertów są zdecydowanie bardziej podzielone. Większość z nich uważa, że nie będzie ono miało miejsca.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

1 Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish