Rząd Korei Północnej patrzy przychylnym okiem na kryptowaluty

 Rząd Korei Północnej patrzy przychylnym okiem na kryptowaluty

Użycie Internetu na ternie Korei Północnej, na przestrzeni ostatnich  lat, urosło aż o 300% w ciągu ostatnich trzech lat. Czyli do chwili, gdy rząd tego państwa postanowił przychylniej spoglądać na waluty cyfrowe.

Poczynania elit Północnej Korei

Jednym z kluczowych założeń Korei Północnej na uzyskanie przychodu jest aktywne zastosowanie zarówno walut cyfrowych, jak i technologii blockchain. Insikt Group, czyli firma wywiadowcza z USA, udostępnił właśnie wyniki badania poświęconego właśnie poczynaniom Korei Północnej w tym zakresie. Jednym z założeń wspomnianego projektu było monitorowanie internetowej aktywności przywództwa wspomnianego wcześniej kraju.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek bitcoin?

Wyniki jednoznacznie ukazują, że państwo Kim Dzong Una kontynuuje w dalszym ciągu działania mające na celu zastosowanie walut cyfrowych jako strategicznej broni. Zarówno koreańskie elity polityczne, jak i wojskowe nie próżnują jeżeli chodzi o:

 • ataki przeprowadzane na południowokoreańskie platformy
 • stworzenie kryptoprzekrętów
 • wydobywanie walut cyfrowych.

Na skutek czego, kryptowaluty na chwilę obecną stanowią jedno z głównych źródeł generowania przychodu dla Korei Północnej.

Czy inne państwa wspierają działania Północnej Korei?

Insikt zaprezentował właśnie swój punkt widzenia w którym informuje, że Internet stał się dla Korei Północnej narzędziem krytycznej wagi, które nie tylko gwarantuje znaczne przychody, ale również służy do zdobywania istotnych danych. Jakich? Już wyjaśniamy między innymi pozyskiwanie informacji o cyberoperacjach oraz programach balistycznych rakiet Stanów Zjednoczonych. Z informacji płynących z przedstawionego raportu można także wywnioskować, że Koreańczycy bardzo często wysyłani są za granicę, aby edukować się w zakresie broni nuklearnej.

Kryptowaluty od podstaw – Jak zacząć?

W ubiegłym roku roku, Insikt zajmował się monitorował działań koreańskich agentów działających między innymi na terenie:

 • Indii
 • Chin
 • Nepalu
 • Kenii
 • Mozambiku
 • Indonezji
 • Tajlandii
 • Bangladeszu.

Z ujawnionych danych można wywnioskować, że zwłaszcza Chiny oraz Indie w nieświadomy sposób mogą sprzyjać działaniom prowadzonym przez tych niebezpiecznych koreańskich manewrów.

Cointelegraph informuje natomiast o tym, że cyberprzestępcy z terenu Korei Północnej są odpowiedzialni za wiele ataków, których celami były podmioty południowokoreańskie.

Europa przyszłością rynku kryptowalut

Północna Korea jako swoisty wyjątek

Działania, a właściwie poczynania Północnej Korei są swoistym wyjątkiem w całej tej sytuacji. Podejście reprezentowane przez rząd wspomnianego państwa jest idealnym przykładem związanym z problem zabezpieczeń w przestrzeni walut cyfrowych. To bardzo ważne, by niezależne podmioty takie jak giełdy kryptowalutowe, obracające każdego dnia ogromnymi dużymi kwotami były w stanie udźwignąć spoczywający na nich ciężar odpowiedzialności.

Wiążący się bezpośrednio z utrzymaniem zarówno odpowiedniej ochrony, jak i  poziomu zabezpieczeń. W przeciwnym razie na ataki cyberprzestępców będzie narażonych pokaźne grono inwestorów oraz giełd.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish