Steve Forbes: Bitcoin to forma wołania o pomoc

 Steve Forbes: Bitcoin to forma wołania o pomoc

Steve Forbes: Bitcoin to forma wołania o pomoc

Bitcoin jest to nic innego, jak rodzaj waluty cyfrowej, która działa poza kontrolą organu centralnego. Jest to wirtualna waluta, która powstała w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Ekonomia tej waluty jest w przeważającej większości eksperymentalna i składa się głównie z wczesnych nabywców. Bitcoin’ami można płacić za wiele rzeczy, zarówno tych dotyczących usług internetowych, jak i tych odnoszących się do dóbr materialnych. W ostatnim czasie stało się głośno o Steve Forbes, który wypowiedział się na temat tej kryptowaluty. Steve Forbes jest to osoba, która jest nie tylko właścicielem magazynu Forbes, ale również wydawcą i politykiem. Kandydował on bowiem na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1996 roku oraz 2000 roku. Był kandydatem partii Republikańskiej. W swojej kampanii w 2000 roku wyraził aprobatę w stosunku do wolnego handlu, kont oszczędnościowych zdrowia, konserwatyzmu społecznego, jak również sprzeciwiał się kontroli broni, małżeństw osób tej samej płci, a także legalizacji narkotyków. Niestety zrezygnował on o ubieganie się o urząd prezydenta. Po rezygnacji w 2000 roku zdecydował się powrócić do magazynu oraz firmy.

Jest to również medialny magnat, który sformułował aktywa kryptowalutowe, jako „zaawansowane technicznie wołanie o pomoc”. Swoje stwierdzenie oparł tym, iż „wołanie o pomoc” wynika przede wszystkim z problemów, które dotykają współczesne systemy pieniężne.

Jakie zdanie odnośnie kryptowaluty Bitcoin ma Steve Forbes?

Jeżeli chodzi o kryptowalutę Bitcoin to Steve Forbes uważa, że duży wpływ na tą walutę ma niestabilność pieniędzy, które obecnie są drukowane przez rząd. Uważa on także, że dużą wadą jest cenowa zmienność aktywów kryptowalutowych, w związku z tym, według niego podać Bitcoina jest ograniczona. Jego zdaniem członkowie wirtualnej społeczności związanej z tą walutą mieli mylne przekonanie, że podaż stworzy wartość.

Według Steve Forbes’a powszechna adopcja owszem jest realna, aczkolwiek będzie ona trudna do realizacji…

Jak wypowiedział się Forbes w wywiadzie dla Centrum Naturalnej i Sztucznej Inteligencji: „kryptowaluty muszą być niezwykle łatwe i bezproblemowe w użyciu”. Aczkolwiek dodał, że powinny być one również mniej zmienne kursowo, jeżeli chcielibyśmy zobaczyć masową adopcję. Zauważa także, że nawet Amazon zalicza się do grona potencjalnego pretendenta, jeżeli chodzi o kwestię związaną z przeprowadzeniem hipotetycznej rewolucji kryptowalutowej na całym świecie. Podkreśla przy tym, że politycy są w stanie zrobić wiele, aby przeszkodzić w tym działaniu.

Dlaczego Bitcoin jest aż tak bardzo popularny w Syrii i Wenezueli?

Steve Forbes w wywiadzie odniósł się do sytuacji Bitcoina, która obecnie panuje w Syrii i Wenezueli. Według niego ta kryptowaluta jest stała się aż tak bardzo popularna w tych krajach, ponieważ wpływ na to zjawisko ma przede wszystkim próba buntu przeciwko nieudanej polityce gospodarczej tamtejszych polityków, a nie sam efekt zalet wynikający z Bitcoina.

Kamil Stokłosa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish