Z jakich powodów Bitcoin (BTC) miałby sięgnąć poziomu 400 tys. $

 Z jakich powodów Bitcoin (BTC) miałby sięgnąć poziomu 400 tys. $

Zapowiadany halving jest istotnym aspektem w rozmowach prowadzonych na temat przyszłego kursu Bitcoin (BTC). Jak wszyscy wiemy w maju bieżącego roku nagroda za wykopanie nowych monet ulegnie zmiejszeniu. W związku z czym zdania na temat wyceny najstarszej kryptowaluty są bardzo podzielone.

Od momentu pierwszego halvingu przeprowadzonego w listopadzie 2012 roku cena Bitcoin (BTC) urosła z poziomu 2,01 dolara (USD) do 270,94 dolarów (USD), czyli wygenerowała wzrost o 13 000%. Drugi podział nagrody dokonany w lipcu 2016 roku zaowocował wzrostem od 164,01 dolarów (USD) do swojego dotychczasowego ATH, czyli  20 074 dolarłów (USD). Innymi słowy był to wzrost o 12 000%.

W zawiązku z powyższym eksperci zajmujący się rynkiem aktywów cyfrowych nie bagatelizują zjawiska halvingu. Niektórzy z nich uważają, że jeśli Bitcoin (BTC) przejawi tendencję wzrostową, to po trzecim halvingu jego kurs może osiągnąć około 400 000 dolarów (USD). Jak będzie w rzeczywistości pokarze najbliższa przyszłość.

Halving Bitcoina (BTC), kurs oraz jego ATH , innymi słowy jak bywało w przeszłości?

Czekając na pohalvingowe wzrosty kursu Bitcoin (BTC) nie jest tak nieuzasadnione jak mogłoby się niektórym wydawać. Wzrostów ceny tej waluty cyfrowej mające miejsce zarówno po pierwszym, jak i drugim podziale nagrody za jej wydobycie utrzymywały się na podobnych poziomach. W związku z czym trudno nie snuć przypuszczeń że i tym razem zaistnieje podobny scenariusz.

Zgodnie ze spostrzeżeniem Rekt Capital, po wzroście wywołanym przez pierwszy halving, najstarsza waluta cyfrowa w 2013 roku wkroczyła na niedźwiedzią ścieżkę. Jej wycena zapikowała w tym czasie o 80% w dół w porównaniu do dotychczasowej wyceny. Jak zapewne wielu pamięta niedźwiedzia korekta trwała w 2013 roku 87 dni. Po kolejnym cenowym wzroście zwyżce, który poprzedził drugi halving z 2016 roku, najstarsza kryptowaluta także stracił ponad 80 % swojej początkowej wartości.

Analizując powyższe dane z całą pewnością widzimy pewne zbieżności. Co z kolei utwierdza w wielu w przekonaniu, że podobnie będzie i tym razem.

Czy dotychczasowy trend halvingowy Bitcoin (BTC) zostanie zachowany?

Trzeci halving Bitcoin (BTC) po ATH będzie miał miejsce za niecałe pięć miesięcy. Mimo tego już obecnie widoczne są pewne podobieństwa do zachowań kursu tej kryptowaluty z 2006 i 2013 roku.

Ostatnie bitcoinowe dno utrzymujące się na poziomie 3 152 dolarów (USD) miało miejsce po wzroście wyceny na poziom 20 000 dolarów (USD). Poprzedzało ono kolejny zapowiedziany halving o 519 dni. Praktycznie identyczna sytuacja miała miejsce przy drugim halvingu. Dno zostało osiągnięte w przeciągu 544 dni.

Trendy przedstawione powyżej pozwalają myśleć, że majowy halving Bitcoin (BTC) rzeczywiście osiągnie określony poziom. Jednak z drugiej strony, najstarsza waluta cyfrowa jest nadal nie do końca poznanym aktywem dlatego też może zachować wbrew oczekiwaniom ekspertów.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish