Zatrzymano twórców BitClub Network! Oszustwa na kwotę 722 milionów $

 Zatrzymano twórców BitClub Network! Oszustwa na kwotę 722 milionów $

Amerykańscy prokuratorzy przedstawili zarzuty trzem mężczyznom podejrzanym o malwersację walutami cyfrowymi. Wartość oszustwa przekracza kwotę 722 miliony dolarów (USD). Zgromadzone dowody przemawiają na niekorzyść BitClub Network. Ich witryna internetowa wkrótce zostanie usunięta.

Zarzuty usłyszeli: Matthew Brent Goettsche’go, Jobadiah Sinclair Weeksa oraz Josepha Franka Abela, czyli założyciele BitClub Network. Wspomniane wyżej osoby zostały nie tylko oskarżone, ale również zatrzymane pod zarzutem dokonania oszustwa opiewającego na sumę 722 miliony dolarów (USD). Zarzuca się im także stworzenie piramidy finansowej funkcjonującej w charakterze kopalni walut cyfrowych o nazwie „BitClub Network”.

Oszustwo na bardzo wysokim poziomie

Działalność prowadzoną od 2014 roku przez trzech wspomnianych mężczyzn amerykańscy prokuratorzy zajmujący się sprawą określili jako „zaawansowanym technologicznie programem Ponzi”. Oskarżeni prowadząc BitClub Network  pozyskiwali środki finansowe od inwestorów oferując w zamian rzekome udziały w nagrodach przysługujących za kopanie walut cyfrowych. Dodatkowo oskarżeni wypłacali bonusy za pozyskanie przez dotychczasowych inwestorów nowych osób dostarczających kapitału.

W dniu wczorajszym założyciele BitClub Network czyli: Matthew Brent Goettsche, 37 lat, Jobadiah Sinclair Weeks, 38 lat i Joseph Frank Abel, 49 lat, po aresztowaniu usłyszeli stawiane im zarzuty. W całej sprawie w stan oskarżenia postawiono jeszcze dwie inne osoby. Zgodnie z komunikatem wydanym przez amerykańską prokuraturę nadal pozostają oni na wolności. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania ich nazwiska nie zostały jeszcze ujawnione.

Szczegóły związane z funkcjonowaniem BitClub Network

Szczegóły związane z funkcjonowaniem BitClub Network zasadniczo opierały się na kopaniu walut cyfrowych. Oszuści twierdzili, że gromadzili pieniądze inwestorów, aby kupić sprzęt do kopania kryptowalut a następnie, jak sugeruje prokuratura, mieli dzielić zyski. Zamiast tego grupa miała zgłaszać fałszywe zyski i oszukać swoich inwestorów.

Jednak BitClub nie jest wyjątkiem, który ostatnio ujrzał światło dzienne. Ostatnimi czasy prokuratorzy postawili także zarzuty oszustwa OneCoin. Jak zapewne wielu z Was pamięta jakieś trzy tygodnie temu zapadł wyrok skazujący związany z wypraniem 400 milionów dolarów (USD) ze Schematu Ponziego. Wspomniany podmiot gwarantował swoim inwestorom niebotyczne zyski. W rezultacie końcowym wypłaty otrzymali tylko pierwsi inwestorzy. Ich pula pochodziła z wpłat uiszczanych przez kolejne osoby dołączające do programu.

Marka Scott został skazany przez sąd 21 listopada bieżącego roku. W takcie prowadzonego postępowania sądowego udowodniono mu nie tylko pranie brudnych pieniędzy, ale także liczne oszustwa bankowe. Prokuratorzy dowiedli, że Mark Scott stworzył fałszywy fundusz inwestycyjny w celu używania go w charakterze kanału przerzutowego dla środków pochodzących od Ruji Ignatowej. Ignatowa, jest współtwórczynią OneCoin Ltd., której nie można uchwycić o 2017 roku.

Marcin Opalski

Cześć, Nazywam się Marcin a moją pasją od blisko 4 lat są właśnie kryptowaluty. To dzięki nim uzyskałem swoją przysłowiową wolność finansową. Ten niewielki blog prowadzę dla was z Tajlandii, gdzie przeprowadziłem się rok temu. Pracuje zdalnie i inwestuje w Bitcoin a w czasie wolnym tworzę blog Kryptosi.pl Miłej Lektury !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
de_DEGerman pl_PLPolish